Skip to main content

Teknoloji dünyasında 2019’un en hızlı çıkış yapan markalarından olan Anker 2020’de de pazar payını artırma ve premium marka kategorisinde akla gelen ilk marka olmayı hedefliyor.

Aksesuar pazarı mobil cihaz kullanımının etkisiyle birlikte son yılların en hızlı gelişme gösteren sektörlerinden. Yeni oyuncu ve teknolojilerle büyüyen bu pazarda fark yaratmak çok kolay değil. Genelde kullanıcının fazla para harcamak istemediği aksesuar pazarında kendini kabul ettirmek için yenilikçi olmak, sunduğu ürünün arkasında durmak ve ihtiyaca göre çözümlerle tüketiciye gitmek gerek. Ve tabii ürün çeşitliliği mobil teknoloji odaklı ürün segmentinin dışına çıkararak trendi yakalayan yeni ürünleri herkesten önce pazara sunmak da önemli.  Teknoloji dünyasında 2019’un yükselen markalarından olan Anker’in bu bağlamda kendini tüketiciye kabul ettirmeye başladığını söylemek mümkün.

2011 yılında Silikon Vadisinde kurulduğundan beri müşteri odaklı ürünler geliştiren Anker, tüketicinin hayatına kolaylık ve konfor sunan teknolojilere imza atmaya devam ediyor. Ömür boyu garanti veren şarj kablolarından robot süpürgelerine aksesuar pazarının ezber bozan oyuncusu konumunda bulunan Anker, gelişen teknolojinin yarattığı fırsatları değerlendirerek tüketicinin ihtiyaç duyduğu akıllı yaşam teknolojilerini geliştirme vizyonuyla tüketicilere ulaşmaya devam ediyor.

Anker 750 mağazaya yayıldı

Perakende ve e-ticaret platformlarına eşit ağırlıkta yoğunlaşan bir rota izleyen Anker, Türkiyenin güncel teknolojiye büyük ilgi duyan genç nüfusu başta olmak üzere tüm tüketicilerine ulaşmayı başardı ve cirosunda yüzde 200lük büyüme gerçekleştirdi. Yeni nesil teknolojilere duyulan ihtiyacı tetikleyip büyüten Anker, 2019 yılı sonunda 750 mağazada ürünlerini sergiledi. Sektörde söz sahibi olan Hepsiburada, Teknosa, D&R, Amazon, Turkcell, APR, MediaMarkt, Vodafone ve Trendyol gibi mağazalar Anker ürünlerinin tüketicilere ulaştırıldığı pazar yerleri oldu.

5 kategoride hizmet

Anker Innovations, toplamda 5 kategori markasıyla tüketicilerin farklı ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Eufy markası altında hane yaşamında konfora yönelik teknolojiler geliştiren Anker, ROAV markasıyla inovasyonu araç̧ içine taşıyan teknolojiler sunuyor. Projeksiyon sistemlerinin bir sonraki nesli gibi görülen Nebula markasıyla hem ev içi eğlence hem de ofislerde dijital dönüşüm için olmazsa olmaz ürünler yer alıyor. Soundcore markası ile kaliteli bir ses deneyimini rekabetçi bir fiyat performansı ile sunan kablosuz ses teknolojileri geliştiren Anker, özellikle şarj teknolojileri ve akıllı yaşam aksesuarlarında yaptığı inovasyonlarla tüketicinin aklına ilk gelen marka olma yolunda ilerliyor.