Skip to main content

Rovio’nun sunduğu yeni “Angry Birds” oyunlarında kuş fırlatmaktan vazgeçilip, oyunlar Candy Crush’a benzerlik taşıyor

Onları yenemiyorsanız, onlara katılın!

Angry Birds, mobil oyun serisinde dünyada en popülerler arasında yer alıyor. Ancak elde ettiği gelir konusunda Candy Crush Saga ve Puzzle&Dragons gibi üçlü yapboz oyunlarının gerisinde kalmış durumda.

Eski popülerliğini yakalamak isteyen Rovio, iki yeni Angry Birds oyununda kuş fırlatma oyunundan vazgeçip üçlü eşleştirme oyununa döndü.

Angry Birds Stella Pop! Kanada’da yayına alınırken; Angry Birds Fight! oyunu Tayland’da sunuldu. Yeni oyunların piyasaya sunulmadan önce tek bir ülkede sunulması, mobil yayıncıların oyunu test etmesi için standard bir yol haline geldi.

İlk olarak Angry Birds Nest sitesinde yer alan habere göre; yeni oyunlar, “freemium” özelliğine sahip. Bu da oyunlarda ücretsiz olarak indirilebileceği ve uygulama içi satın almalar yapabileceği anlamına geliyor.

Balon patlatma oyunu olan Angry Birds Stella Pop!, Candy Crush oyunu yayınlayıcısı King’in mobilde çok ses getiren Bubble Witch Saga oyunuyla benzerlik taşıyor.

Angry Birds Fight! oyununda düşmanları yenmek için üç veya daha fazla kuş, aynı sırada eşleştiriliyor. Bu oyunda da Japon yayınlayıcı firma GungHo Online’a büyük başarı getiren Puzzle&Dragons’tan ilham alınıyor.

 

Kaynak: The Guardian