Skip to main content

Amazon’un tanıtımını yeni yaptığı Firefly telefonu hakkında her şey..

Temmuz ayında akıllı telefon piyasasında yerini alacak Amazon’un Fire Phone telefonu tanıtıldı.

Peki bu rekabetçi telefon piyasasına yeni katılacak biri iOS ve Android devlerinden uzakta kullanıcıların ve yazılımcıların nasıl ilgisini çeker? Dünyanın en büyük online mağazasına en son teknolojiyi ve gerekli bağlantıları sağlayarak.

Ekran çözünürlüğü, ekran büyüklüğü veya yeni teknoloji işlemcisi ile değil de; Fire Phone, büyüleyici teknolojik inovasyonları kendi içinde bulunduruyor. Amazon’un yeni telefonunun özellikleri arasında telefonu açık uçlu bir Amazon kontrol tarayıcısına döndüren yüz ve jestleri takip eden bir arayüze sahip olması yer alıyor. Ayrıca telefonda yer alan piksellerin daha gerçekçi bir yapı sunduğu ve derinlik özelliğine sahip olduğu görülüyor.

İşte telefonun gelecek vaad eden donanım ve yazılım özellikleri:

1 Oldukça sofistike perspektif numaralara sahip Fire, paralaks veya mercek biçiminde kaplamayla 3D ekran kullanmıyor. Tüm 3D efektler, sensörler ve ivmeölçerlerle yapıldı.

Telefonu yana yatırdığınızda veya başınızı hareket ettirdiğinizde görseller; baş hareketlerini takip ederek, sizinle birlikte hareket ediyor. Amazon, bu özellikten avantaj sağlamak adına oyun yazılımcılarla birlikte çalışıyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10