Skip to main content

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeffrey P. Bezos, National Enquirer tarafından kendisine şantaj yapıldığını öne sürdü.

Amazon‘un sahibi ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, Medium adlı internet platformundan yazılı açıklama yaparak, ABD merkezli tabloid dergisi National Enquirer’ın yayıncısının kendisini tehdit eden e-postalar gönderdiğini duyurdu.

Bezos, daha önce kendisiyle eski TV sunucusu kız arkadaşı Lauren Sanchez’in özel yazışma ve fotoğraflarını ele geçiren National Enquirer hakkında, bu bilgilerin nasıl elde edildiğini öğrenebilmek için araştırma başlatmıştı.
Ünlü iş adamı, açıklamasında; tehditlerin bu araştırmayı takiben başladığını belirtti. Bezos’un iddiasına göre National Enquirer’ın yayıncısı Bezos’u, söz konusu araştırmayı durdurmadığı taktirde kendisinin ve kız arkadaşının uygunsuz fotoğraflarını yayımlamakla tehdit etti.

Bezos şantaj e-postalarını da yayımladı

Kendisine yapılan teklifi reddeden Bezos, National Enquirer’ın ana şirketi olan American Media Inc. (AMI) genel yayın sorumlusu ile avukatı arasında geçen yazışmaları da aynı sitede yayımladı. Bu e-postalardan birinde; Enquirer editörü Dylan Howard, AMI’ın şartları yerine getirilmezse, Bezos ve Sanchez’in bir kısmı müstehcen olan fotoğraflarının National Enquirer’da yayımlanabileceğini ifade ediyor.

Bezos, Medium’daki açıklamasında, “AMI’ın bende sebep olacağı kişisel utancı ikinci plana atabilirim, çünkü burada çok daha önemli bir mesele var. Eğer benim pozisyonumda olan biri bu tür bir zorbalığa karşı çıkmayacaksa, başka kaç kişi çıkabilir?” ifadelerini kullandı.

Jeff Bezos’un geçen aylarda, ünlü sunucu ve model Lauren Sanchez ile sevgili olduğu ortaya çıkmıştı. Bu haberlerin ardından Bezos, 25 yıllık evliliğini sonlandırma kararı almıştı.