Skip to main content

Amazon, yeni oyun motoru Lumberyard’ı ücretsiz olarak ortaya çıkardı. Detaylar haberimizde…

Amazon‘un yeni oyun motoru Lumberyard, geliştiricilerin en yüksek kaliteli oyunları yaratması, buluta bağlı oyun özellikleri üretmesi ve Twitch üzerinde hayran toplulukları oluşturmasına yardımcı olacak.

Ücretsiz olarak temin edilebilen Amazon Lumberyard’ın beta sürümü bugünden itibaren PC ve konsol oyunu geliştiricilerinin kullanımına sunulurken bunu yakında mobil ve sanal gerçeklik (VR) platformları da izleyecek. Amazon GameLift için, küçük bir oyuncu başına ücret alınırken, geliştiriciler hem Amazon GameLift hem de Amazon Lumberyard için kullanılan AWS hizmetlerinin standart AWS ücretlerini de ödüyorlar.

Oyun projelerine Amazon Lumberyard ile başlayan geliştiriciler, zamanlarının daha büyük bir kısmını farklılaştırılmış oyun deneyimleri yaratmaya ve hayran toplulukları oluşturmaya ayırabilecek. Oyun motoru bileşenleri oluşturulması ve sunucu altyapısının yönetilmesi gibi asıl ağır işlere ise daha az zaman harcayacaklar. Amazon GameLift ile de, geliştiriciler ilk günden itibaren canlı, çok oyunculu oyunlarının milyonlarca oyuncuyu desteklemek üzere ölçeklenirken oyunseverlerin beklediği yüksek performansı da koruyabileceklerinden emin olabilecekler.