Skip to main content

Jeff Bezos, ABD’de devam eden eylemlere verdiği destek nedeniyle aldığı mesajlardan birini paylaşarak, “Sen kaybetmekten memnun olduğum bir müşterisin” notunu ekledi.

Amazon CEO’su Jeff Bezos, şiddete ve ırkçılığa karşı destek hareketi Black Live Matter’a destek açıklamasının ardından gelen tepki dolu bir e-postayı Instagram takipçileriyle paylaştı. Bezos, Amazon’daki siparişini iptal ettiğini söyleyen Dave isimli bir müşteriye “Sen kaybetmekten memnun olduğum bir müşterisin” dedi.

Bezos’tan Amazon müşterisine: Seni kaybetmekten memnunum

ABD’de bir polisin George Floyd’u gözaltına alırken öldürmesinin ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. Son zamanların en çok konuşulan olayı olayının ardından başlayan ırkçılık karşıtı eylemler devam ederken, şirketlerin yöneticileri birbiri ardına Black Live Matter hareketine desteklerini belirtiyor. Bu isimlerden biri olan Jeff Bezos, destek mesajının ardından hakaretlerle dolu mesajlar almaya başladığını belirterek bunlardan bir tanesini takipçileriyle paylaştı.

Bezos, “Son paylaşımımdan beri gelen kutumda şaşırtıcı olmayan ancak mide bulandırıcı birçok mesaj bulunuyor. Bu tür bir nefret, gölgelerin arkasında kalmamalı. Bunu görülebilir kılmak önemli. Bu problemin sadece bir örneği. Dave, sen kaybetmekten memnun olduğum bir müşterisin” dedi.

Hatırlamak gerekirse Amazon CEO’su geçtiğimiz günlerde de, ”Bütün yaşamlar değerlidir” diyerek mesaj gönderen  bir müşterisine ”Siyahilerin hayatı değerlidir demek diğer hayatlar değildir anlamına gelmiyor” cevabını vermişti. Bezos bu mesajıyla da takdir toplamıştı.