Skip to main content

Alibaba.com ve Türkiye’deki iş ortağı Diyalogo, Türkiye’de  hizmete sundukları yeni programlarıyla, Türk üyelerine uluslararası alanda daha fazla görünürlük sağlamayı hedefliyor. Uluslararası e.ticaret portalı Alibaba.com bugün yaptığı açıklamada, Türkiye’de her ay…

Alibaba.com ve Türkiye’deki iş ortağı Diyalogo, Türkiye’de  hizmete sundukları yeni programlarıyla, Türk üyelerine uluslararası alanda daha fazla görünürlük sağlamayı hedefliyor.
Uluslararası e.ticaret portalı Alibaba.com bugün yaptığı açıklamada, Türkiye’de her ay ortalama 6 bin 300 yeni üyenin kayıt olduğu toplam 413 bin 462 Türk üyesinin uluslararası alanda görünürlüklerini artırmak için Diyalogo ile birlikte üye onay programlarını başlattıklarını açıkladı. Belirli bir sure için Türk üyelere ücretsiz olarak sunulacak olan program, daha önce sadece Amerika, İngiltere, Hindistan ve Malezya’daki üyelere sunuluyordu.  
Diğer ülkelerde 2012’nin ilk çeyreğinde başlatılan program, Alibaba.com’un ücretsiz üyelerinin potansiyel alıcılar karşısında güvenilirliklerini kanıtlamalarına yardımcı oluyor. Programa katılan tedarikçiler, resmi şirket kontrollerinden geçerek gerçekliklerini kanıtladıktan sonra Alibaba.com sayfalarında özel bir logoya sahip olarak diğer ücretsiz üyelerden daha fazla görünürlük elde edebiliyorlar.
Alibaba.com’un Türk üyelerine sunduğu yeni onay programı, Türkiye’deki iş ortağı Diyalogo tarafından yürütülecek. Diyalogo ile 2009 yılından beri Türk KOBİ’lerinin e.ticaret alanında gelişimleri ve eğimleri için iş ortaklığı yapan Alibaba.com, KOBİ’lerin internet üzerinden uluslararası ticarete ulaşımlarını hedefliyor. 
Alibaba.com Uluslararası Tedarikçi Gelişimi ve Satış Direktörü Timothy Leung, Alibaba.com’un uluslararası ticaret için hızlı bir platform oluşturma hedefiyle çalıştığını belirterek, Türk üyelerine sundukları yeni onay programıyla onaylanmış üye sayılarını artırmayı ve uluslararası alıcılar için daha büyük potansiyel oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.