Skip to main content

Albaraka Türk tarafından kurulan Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, iki yeni start up’a yatırımda bulundu.

Albaraka Türk‘ün yüzde 100 iştiraki Albaraka Portföy Yönetimi tarafından kurulan Albaraka Fintech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, iki yeni start up’a daha yatırımda bulundu. Toplam 2.25 milyon TL yatırımla, Albaraka Garaj’ın 2. Dönem start up’larından “TamEngere” ve “Kronnika’ya” yatırım gerçekleştirdi.

Fon, bu yılın mart ayında da 1 milyon TL ile yine Albaraka ekosisteminde yer alan Albaraka Garaj girişimlerinden “Kartoon 3D ve Inooster” girişimlerine yatırım yapmıştı.

Albaraka Girişim Sermayesi Fonu’nun yatırım yaptığı yeni girişimlerden biri olan ve e-ticaret sitelerinin tümüne entegrasyon sağlayan “TamEntegre”, şirketlere ticaret sitelerinin bir yerden yönetme imkanı sağlıyor ve ek geliştirmelerle e-fatura ve muhasebe işlemleri konusunda uçtan uca bir çözüm sunuyor.

Yatırım alan bir diğer şirket olan “Kronnika” ise bir robotik süreç otomasyonu (RPA) sağlayan bir start up olarak dikkati çekiyor. Rutin olarak yapılan işleri robotlara aktararak işlerin hem kısa zamanda hem de daha verimli yapılmasına olanak sağlıyor. Albaraka Garaj’a girdiğinde sadece bir robotu bulunan Kronnika şu an 65 robotla 8 şirkete hizmet veriyor.