Skip to main content

Elon Musk, hafta sonu attığı bir tweet ile akıllı TV’ler için Twitter video uygulamasının geleceğini duyurdu.

İngiliz rapçi Zuby ile gerçekleşen röportajın videosunun altına S-M Robinson adlı bir kullanıcı, “Akıllı TV’ler için Twitter video uygulamasına gerçekten ihtiyacımız var. Twitter’da bir saatlik video izleyemiyorum” diye tweet attı. Musk ise bu tweet’e “Geliyor” şeklinde cevap verdi ancak her zamanki gibi Twitter video uygulaması hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Reuters’ın haberine göre, yeni CEO Linda Yaccarino ve Musk, Perşembe günü bir yatırımcı sunumunda şirketin işini dijital reklamcılığın ötesinde canlandırmak için video, içerik üretimi ve reklam ortaklıklarına odaklanma planlarını ortaya koydu. Reuters tarafından incelenen sunumun bir slaytında, Twitter’da geçirilen sürenin yüzde 10’undan fazlasını dikey videoların oluşturduğu aktarıldı.

Eski Fox News sunucusu Tucker Carlson, bu ayın başlarında sosyal medya platformunda “Twitter’da Tucker” adlı yeni bir program başlattı. Konuya yakın bir kaynağın Reuters’a yaptığı açıklamaya göre Twitter, Carlson ve diğer içerik üreticilerinin videolarının yanında reklam ve sponsorluk satabileceğini öngörüyor.

Kaynak: Elon Musk says Twitter video app for smart TVs is ‘coming’ – Reuters