Skip to main content

Üst segment kamera üreticisi RED’in geçen hafta görüntüleri ortaya çıkan akıllı telefonu Hydrogen One için yeni bir patent alındı.

Akıllı telefon pazarına gireceğinin sinyalini veren dünyanın en gözde kamera üreticilerinden RED, Hydrogen One adını verdiği telefonu için yeni patent başvurusu yaptı. Firma, patentle birlikte 8K çözünürlüğüne kadar video çekebilen bir telefon kamerası geliştirmeyi amaçlıyor.

Çağının ötesinde bir akıllı telefon olarak tasarlanan cihazı diğerlerinden ayıran en önemli özellik, 3D görsel ve sesler sunacak olan bir holografik ekrana sahip olması. Android işletim sistemi ile çalışacak olan telefonun ekranı 3 boyutlu videoları da destekleyecek.

Teknolojik açıdan bir ilk olacak

2018’in ilk çeyreğinde satışa çıkması beklenen Hydrogen One‘da vaat edilen yenilikler hayata geçirilebilirse, akıllı telefon deneyimimiz eskisine göre çok daha farklı boyuta taşınacak gibi görünüyor. RED’in kurucusu Jim Jannard’a göre, deneyimlemeden tarif etmenin oldukça zor olduğu telefon daha önce hiç görülmemiş bir teknolojiye sahip.

Hydrogen One’da olması beklenen diğer özellikler arasında; 5.7 inç boyutunda ekran ve stereo sesleri çok boyutlu sese dönüştürecek bir algoritma yer alıyor. RED’in web sitesinden ön siparişi mümkün olan cihazın 1,195 ve 1 595 dolarlık iki versiyonu mevcut.