Skip to main content

Yılın son çeyreğinde art arda gerçekleşen akıllı telefon lansmanları mobil aksesuar pazarını da fazlasıyla hareketlendirdi.

MobilCadde.com sitesindeki satış istatistiklerine göre yapılan analizlerde her yeni amiral model cihaz çıktığında özellikle kılıf ve ekran koruyucu satışlarında artış gözüküyor. Yakın zamanda da yeni iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8 cihazlarının çıkmasıyla da aksesuar satışları oldukça hareketlendi. Özellikle merakla beklenen ve daha tüketiciyle buluşmadan adından oldukça fazla söz ettiren iPhone X henüz Türkiye’de satışa çıkmadan kılıf ve aksesuarlarının satışları başladı. Hatta sonrasında özellikle cam ekran koruyucu ve kılıf gibi aksesuarlarının da satışı arttı.

Kablosuz şarj aletlerine şimdiden yoğun ilgi var

Kullanıcılar yeni telefonlarını ve telefonların ekranlarını korumak için mutlaka kılıf tercih ediyorlar. Cihazlar henüz yeniyken genellikle daha iyi koruma sağlayan kılıflar tercih ediliyor. Ultra koruma ya da 360 derece koruma sağlayan modeller gibi. Buna karşın zamanla telefonun kullanım süresi geçtikçe kullanıcılar daha ince kılıflara yönelmeye başlıyor.

Son olarak bugüne kadar henüz Apple cihazlarda görülmeyen bir özellik olan kablosuz şarj imkanının yeni çıkan iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus modellerinde tüketiciye sunulması pazarı daha da hareketlendi. MobilCadde.com’dan aldığımız bilgilere göre özellikle kablosuz şarj aletleri şimdiden talep görmeye başlamış durumda. Kablosuz şarj aletleri kullanıcıya büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu cihazlar ile kullanıcılar cihazlarını hem masaüstünde hem de araçlarında kablosuz olarak şarj edebiliyorlar.