Skip to main content

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde Akbank oturumunda Akbank’ın mobil bankacılıkta geliştirdiği yenilikleri konuşuldu

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde Akbank Direkt Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, gelişen teknolojinin gündelik yaşantımıza etkilerini, Akbank’ın mobil bankacılıkta geliştirdiği yenilikleri, “Dünyanın En İyi Akıllı Telefon Uygulaması” Akbank Direkt Mobil’i ve gelecekteki trendleri anlattı.

Orkun Oğuz, mobil dünyanın prestijli ödül platformlarından GSMA (Global Mobile Awards) tarafından, “Yılın Uygulaması” kategorisinde “Dünyanın En İyi Akıllı Telefon Uygulaması” seçilen Akbank Direkt ile mobilde liderlik konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

Oğuz, mobil alanda başarılı olabilmek için sadece mobil uygulama yapmanın yeterli olmadığına dikkat çeken Oğuz, mobil uygulamada en iyi olmanın ipuçlarını şöyle anlattı:

“Günümüzün teknolojiyle her geçen gün daha da hızlanan dünyasında mobil kanalda başarılı olabilmek için sadece mobil uygulama yapmak yeterli değil. Ayrıca müşteri beklentilerine göre bu uygulamayı geliştirmek de oldukça önemli. Teknolojiyi ve trendleri çok yakından takip edip, öncü olmak ve öncü kalmak gerekiyor. Tüm bunlarla birlikte uygulamanızı kullanıcılara kullandırabilmek için doğru hikâyelerle de anlatmak gerekiyor. Kurguladığımız kampanyalarla müşterilerimize hikayemizi en doğru şekilde anlatmak için çalıştık.” dedi ve ekledi: “Ürününüzü anlatırken pazarlamayı mümkün olduğunca dijital mecralardan yapmalı, deneyip yanılıp hatalardan ders çıkarmalı, hızlı olup yenilikleri denemekten çekinmemeliyiz. Ajanslar, telekom şirketleri, teknoloji şirketleri gibi ekosistemdeki tüm paydaşlarla yakın ilişkiler içinde olmalıyız.”