Skip to main content

Kayacan Ventures, yerli yapay zekâ girişimi AIVA AI’ ya 5 milyon dolar değerleme ile yatırım yaptı.

Kayacan Holding’e bağlı Kayacan Ventures, oyun değiştirici GPT ve LLM hizmetleri sunan yerli yapay zekâ girişimi AIVA AI’a 5 milyon dolar değerleme ile yatırım yaptığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre AIVA AI’a yaptığı yatırımla 11’inci yapay zekâ yatırımını tamamlayan Kayacan Holding, 2030 yılına kadar 100 girişime 10 milyon dolar yatırım yapmayı hedefliyor.

Kayacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Kayacan, konuya ilişkin açıklamasında, bu yılın sonuna kadar yapay zekâ, blockhain, yenilikçi teknoloji ve çok fazla büyüme ihtimali olan girişimlere olan yatırımlarını artıracaklarını belirtti. Kayacan’ın verdiği bilgilere göre şirket, Seed ve Pre-Seed aşamasındaki girişimlere odaklanarak, 2030’a kadar 100 girişime toplam 10 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Yapay zekânın önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Kayacan, Kayacan Ventures olarak girişimler için sadece finansal yatırım değil, aynı zamanda büyüme ve gelişim süreçlerinde liderlik yapacaklarını ifade etti.

AIVA AI, hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılara ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş GPT ve LLM hizmetleri sunuyor. Girişim ayrıca, kullanıcıların veri gizliliğini koruma, sınırsız kullanım imkânı, firmaların iş zekâsını yapay zekâ algoritmalarına entegre etme, iş verimliliği ve deneyim artırma gibi hizmetler de sunuyor.