Skip to main content

Photoshop, 3D model yazdırmak isteyenler için önemli bir araca dönüşüyor.

Adobe, Adobe Photoshop Creative Cloud’taki yeni 3D baskı özelliklerini açıkladı.

Adobe Creative Cloud (CC) için yayınlanan büyük güncellemenin bir parçası olarak Photoshop CC’ye entegre edilmek suretiyle hizmete sunulan yeni 3D baskı özellikleri, Creative Cloud üyelerinin kolay ve güvenilir bir şekilde 3D tasarımlar üretebilmesini, düzeltmesini, önizleme yapabilmesini, hazırlayabilmesini ve yazdırabilmesini mümkün kılıyor.

Yeni 3D baskı özellikleri aynı zamanda kreatiflerin sıfırdan 3D tasarımlar oluşturmasına ya da var olan 3D modellerin iyileştirilmesine ve alışılmış Photoshop araçları ile baskıya hazır 3D modeller üretmesine yardımcı oluyor.

Photoshop CC ile tasarımlar lokal olarak bağlanmış bir 3D yazıcıda ya da popüler çevrimiçi 3D baskı servislerine bütünleşik erişim aracılığıyla yazdırılabilir. Aynı zamanda 3D baskı topluluğu ve pazar alanı olan Shapeways’te bulunan seramik, metal ve renkli kumtaşı gibi yüksek kaliteli malzemelerin tümü için destek sunuyor.

Photoshop CC, MakerBot Replicator gibi popüler masaüstü 3D yazıcıları destekliyor. Photoshop kullanıcıları ayrıca artık 3D modellerini Sketchfab 3D yayınlama hizmetine doğrudan yükleyebilir ve bunları Sketchfab’ın etkileşimli 3D görüntüleyicisini kullanarak Behance profillerine ekleyebiliyor.