Skip to main content

Activex, Facebook sayfasında Zahide Yetiş’in çizgi karakterinin de yer aldığı Bakteri Avı’na başladı.

Activex ve Zahide Yetiş’in bakterilerle mücadelesi, Facebook’ta başlayan Bakteri Avı uygulamasında devam ediyor. Bu kez kullanıcılar da Zahide Yetiş’in animasyon karakteri ve Activex’in yanında yer alarak, her yerde karşımıza çıkan ve onlarca hastalığa neden olan bakterilerle savaşıyor.

Bir oyun olarak kurgulanan uygulama beş farklı etaptan oluşuyor. Evdeki bir oda, mutfak, okul, alışveriş merkezi ve toplu taşıma araçlarında geçen uygulama, bakterilerle en çok karşılaştığımız yerleri konu alıyor. Uygulama, bu alanları bakterilerden temizleyemesek de ellerimizi sık sık Activex’le yıkayarak onların zararlı etkilerinden korunabileceğimiz mesajını veriyor.

Bakterilerin, bilgisayar faresi ile yok edildiği oyunda, her bakteri, yok edildiğinde farklı değerlerde altın kazandırıyor. Bu altınlar ActiPuan olarak alışveriş hanesine yazılıyor. Oyunu oynayabilmek için enerji gerekiyor. Enerji kazanmak için Facebook’taki arkadaş listesinden yardım istenebiliyor veya her saatte bir oynama hakkı tekrar doluyor. Bakterileri yok ettikçe kazanılan ActiPuan’lar sayesinde kullanıcılar, online alışveriş ile istedikleri Activex ürünlerine sahip olabiliyorlar.

Altı hafta sürecek oyunda kullanıcılar her hafta 500, toplamda 3 bin adet Activex ürünü kazanabilecek.

Uygulamanın kreatif ajansı Plasenta Conversation Agency olup, animasyonu da Koff Animation’a ait.