Skip to main content

StartersHub XO, 18 Ekim’de gerçekleşen “Demo Day”de, programı başarıyla tamamlayan 9 girişimi yatırımcılar ile buluşturdu.

StartersHub’ın girişim geliştirme programı StartersHub XO’yu başarıyla tamamlayan 9 girişim, iş modellerini, program boyunca gösterdikleri büyümeyi ve bu büyümeyi devam ettirmek için gereken yatırım ihtiyaçlarını yatırımcılara, girişim sermayesi fonları temsilcilerine ve StartersHub iş ortaklarına sundu. Programı başarıyla tamamlayan ve ürününü pazara çıkaran girişimler, StartersHub’tan 250 bin Dolara kadar yatırım almaya hak kazandı.

Demo Day’de sahneye çıkan girişimler:

  • Güvenlik kameralarından elde edilen görüntüleri işleyerek yüz tanıma, insan/nesne/hayvan tanıma, sınır koruma, bölge koruma yapan yüksek doğruluk oranlı güvenlik çözümü EyeDius, toplu konutlardan banka uygulamalarına kadar birçok alanda kullanılmaya başlandı.
  • Kişilerin dijital metinlerinden yaşam tarzları, izledikleri televizyon programları, gittikleri kafelerden kullandıkları ürünlere kadar veri analizi sağlayarak markalara tüketicileri hakkında anlık, hızlı analizler sunan Kimola Demo Day’de yatırımcı karşısına yenilenen ürün ve iş modeliyle çıktı.
  • Altı ay önce bir ön muhasebe programı olan Noffix, bugün artık stok yönetimi, dosya yönetimi ve iş yönetimi de yapabilen çok yönlü ofis yönetim sistemine dönüştü. 11 banka ile yapılan hesap entegrasyonu ile kullanıcılar tüm kurumsal hesaplarını Noffix üzerinden takip edebilecek. İkinci versiyonun lansmanı ile birlikte Noffix ürünleri hem Türkiye’de hem de Katar’da kullanılmaya başlanacak.
  • Onlock’un geliştirdiği akıllı kilit sistemi, kullanıcı kabul testlerinin hemen ardından raflardaki yerini alacak. Daha şimdiden 1000’in üzerinde ön sipariş alan ekip, yoğun çalışmalarının sonuçlarını almak üzere.
  • Araçlar için büyük veri platformu olan Ottoo, hazırlamış olduğu bulut tabanlı Connected-Car platformu ve geliştirdiği “Smart Fleet” uygulaması sayesinde, firmalara mevcut iş modellerinin iyileştirilmesi sürecinde hazır altyapı sunuyor. Ayrıca yine kendi platformunu kullanarak, bireyler özel “Akıllı Araç Asistanı” uygulamasını da hayata geçirdi. Ottoo, şu an birçok kurumsal şirkete pilot uygulama için 100 adet demo ürününün dağıtımına başladı.
  • İnsan trafiği yoğun olan kapalı alanları daha sağlıklı hale getirmeyi amaçlayan Pastel Innovation, akıllı sterilizasyon robotu Pastel iGiene’in ürün geliştirmesini tamamladı ve ilk demosunu Los Angeles Camii’nde gerçekleştirdi.
  • Mesajlaşma uygulamaları üzerinden bir arkadaşınızla konuşur gibi ürünlerinizin satılmasını ve güvenli bir şekilde satın alınmasını sağlayan Paym.es, Ağustos ayında yaptığı lansmanda, Facebook Messenger üzerinde sosyal medyadan satış ve alışveriş yapan kullanıcıları buluşturdu. Şimdilerde ise Azerbaycan ve Rusya pazarına giriş için pazarlama çalışmalarına başladı.
  • İlk kez StartersHub’ın ikinci yaş gününde kullanıcı karşısına çıkan Servo Kiosk’un akıllı buzdolabı, geçtiğimiz günlerde de bir reklam ajansına konumlandırılarak ajans çalışanlarına sağlıklı ve taze yemek sunmaya başladı. Ekip ayrıca Londra’da IoT etkinliğine katılarak uluslararası mentorlerin beğenisini kazandı.
  • Fiziksel kredi kartı olmadan hızlı ve kolay ödeme deneyimi yaşatan TagPay, dokunmatik ekranlı tüm akıllı telefonlarda kullanılabilen yeni nesil mobil cüzdan ve ödeme teknolojilerini Fransa ve İngiltere’deki potansiyel müşterilerine sundu.