Skip to main content

8. nesil iPad ve yen iPad Air ile ilgili detaylar haberimizde…

Apple, dün akşam gerçekleşen etkinliğinde iPad ailesinin yeni modellerini tanıttı. 8. nesil iPad ve yeni iPad Air ile ilgili detaylar…

8. Nesil iPad’in özellikleri ve fiyatı
Neural Engine birimini giriş seviyesindeki iPad’e ilk kez getiren Apple, A12 Bionic işlemcisine sahip 8. nesil iPad’i tanıttı. 10.2 inçlik retina ekrana sahip olan 8. nesil iPad, ülkemizde 3 bin 199 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Gelişmiş kameralar ve tüm gün süren pil ömrü gibi özelliklere sahip olacak olan yeni iPad, 18 Eylül Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.

A12 Bionic işlemcisine sahip olan 8. nesil iPad, 7. nesil iPad modeline oranla yüzde 40 daha hızlı CPU performansı ve 2 kat daha hızlı grafik performansı sunuyor. 8 nesil iPad Touch ID teknolojisine de sahip olacak.

iPad Air’in teknik özellikleri ve fiyatı
Gücünü Apple’ın bugüne kadar geliştirdiği en güçlü işlemci olarak lanse edilen A14 Bionic işlemcisinden alacak olan yeni iPad Air, 10.9 inç büyüklüğünde Liquid Retina ekran kullanacak. Tasarım anlamında ise iPad Pro modellerine benzeyen bir tasarıma kavuşan yeni iPad Air, yeni nesil Touch ID teknolojisine de sahip.

Retina ekranıyla tam ekran tasarıma, daha gelişmiş kamera ve ses özelliklerine sahip olan yeni iPad Air modeli Apple tarafından bugüne kadar üretilmiş en güçlü ve yetenekli iPad Air olarak tanıtıldı. Yeni iPad Air modelinin Magic Keyboard, Smart Keyboard Folio, yeni Smart Folio ve Apple Pencil’ı desteklediğini de ekleyelim.

Ön yüzünde 7 megapiksel FaceTime HD kamera bulunan iPad Air, arka yüzeyinde ise iPad Pro’da da kullanılan 12 megapiksel arka kamerayı kullanacak. iPad Air’in yeni tasarımında, kullanıcıların video seyrederken daha geniş stereo sesin keyfini yaşayabilmeleri için ses deneyimini üst seviyeye çıkaran yatay modda stereo hoparlörler de bulunuyor.

Yeni iPad Air önümüzdeki aydan itibaren apple.com adresinden ve ABD dahil 30 ülkede ve bölgede Apple Store uygulaması üzerinden sipariş edilebilecek. iPad Air’in Wi-Fi modelleri, önümüzdeki aydan itibaren 5 bin 799 TL başlangıç fiyatıyla ve Wi-Fi + Cellular modelleri ise 6 bin 999 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Son olarak iPad Air’ın gümüş, uzay grisi, roze altın, yeşil ve gök mavisi olmak üzere 5 renk seçeneği sunuyor.