Skip to main content

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gamification Meetup, pandemi koşulları nedeniyle 2-3 Ekim tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek.

“GamFed Türkiye” ve “Next In Game” işbirliği ile Youtube ve Discord platformlarından takip edilebilecek 4. Gamification Meetup, dünyanın dört bir yanından konuşmacıya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bu yıl #OyunlarınGücüAdına mottosu ile gerçekleştirilecek olan etkinliği takip etmek isteyen katılımcılar sabah konuşmalarını Youtube üzerinden şifresiz olarak takip edebilecekler. Öğleden sonraki konuşma ve atölyeler ise biletli katılımcılar için şifreli ve Discord üzerinden olacak.

Biletleri biletino.com üzerinden satışta olan Gamification Meetup, GamFed – Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu ve Next In Game işbirliğinde düzenlenecek. GamFed Türkiye temsilcisi Ercan Altuğ Yılmaz, bu oluşumun Türkiye’de ilerlemesine destek olurken, GamFed Türkiye kadrosu tamamen gönüllü bireylerden oluşuyor.

Next In Game’in youtube kanalı üzerinden gerçekleştirilecek 4. Gamification Meetup’ın ilk gününde 12 konuşmacı katılımcılara seslenecek. Günün açılış konuşmasını “Eğitim Vizyonunda Oyun ve Oyunlaştırma” başlığıyla MEB Bakan Danışmanı Gökhan Yücel yapacak. Ardından “Okulların geleceğinde sınıf ve tüm okulda dağıtılmış liderlik ve oyunlaştırma” başlığıyla Akademisyen Yazar Dr. Özgür Bolat görüşlerini paylaşacak. İlk günün programında Düşyeri Oyun: Oyunda Eğitimleştirme Zamanı konu başlığında konuşacak olan Ayşe Şule Bilgiç ve “Hayat ile Dönüşüm Oyunları” konuşması ile Prof.Dr.Uğur Batı gibi ilgi çekici konuşmalar yer alıyor. İlk gün kapanış panelini ise Next in Game Kurucusu Doruk Demirsar ve Inooster Kurucusu Murat Yılmaz gerçekleştirecekler.

Gamification Meetup’ın ikinci günü olan 3 Ekim tarihinde yayınlar GamFed Türkiye’nin Discord kanalı üzerinden olacak. İkinci günün ilk konuşmasında oyun yapımcısı Mevlüt Dinç ise “Hayat Bir Oyundur” diyecek. Girişimci yazar Buğra Ayan, YGA Twin Science’tan Mehmet Esat Tavukçu, OXY/AI Kurucusu Ali Erhan Tamer, Denizbank’tan Sevdiye Aslan, Atasun Optik’ten Sevil Çelik ve Ömer Ekinci 2. Günün programında yer alan bazı isimler.

Gamification Meetup, bu yıl pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek. 5. Gamification Meetup’ın ise 2021 yılının Haziran ayında İTÜ Maçka Kampüsü’nde fiziksel olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor.