Skip to main content

Dassault Systèmes’in 3D teknolojisini kullanarak hayata geçirdiği AllEyes, kişilerin dünyayı hayvanların gözünden görmesini sağlayan bir deneyim sunuyor. Transmedya inovasyon şirketi Current ile işbirliğiyle hayata geçirilen çalışma ile çocuklara ve yetişkinlere…

Dassault Systèmes’in 3D teknolojisini kullanarak hayata geçirdiği AllEyes, kişilerin dünyayı hayvanların gözünden görmesini sağlayan bir deneyim sunuyor.
Transmedya inovasyon şirketi Current ile işbirliğiyle hayata geçirilen çalışma ile çocuklara ve yetişkinlere 3 boyutlu görsel ve interaktif simülasyonlarla hayvanların dünyayı nasıl gördüğünü göstermek amaçlanıyor.
All Eyes ile kullanıcılar, Paris’in en prestijli meydanlarından Place Vendôme’un etrafında hayvanların (kedi, köpek, fare, şahin, arı) gözünden bir tur atıp, onların ne görüp hissettiğini, ya da engellerinin neler olduğunu 3 boyutlu olarak deneyimleyebiliyor.
Projenin arkasında, Veteriner Göz Doktoru Dr. Didier Schmidt-Morand’ın başkanlığında çalışan bilimsel bir komite bulunuyor. Ekip, hem simülasyon için veri sağlıyor hem de simülasyonun gerçekliğini kontrol ediyor.
Projeyi online, ücretsiz olarak şuradan test edebilirsiniz.