MÜZİK

DigitalAge | 21.04.2017 - 14:34

23 Nisan için çocukların hazırladığı şarkı listesi Apple Music’te!

Apple’ın 23 Nisan için hazırladığı kampanya için kamera arkasına geçen çocuklar kampanyanın Apple Music ayağı için bir de müzik listesi hazırladı.

Apple Music için çocukların seçkilerinden hazırlanan müzik listesinde, Türk müzik tarihine yön vermiş olan Arkadaşım Eşşek, Anlıyorsun Değil Mi, Ayı, Sarı Çizmeli Mehmet Ağa ve Domates Biber Patlıcan gibi unutulmaz Barış Manço şarkıları çocukların favorilerinden oldu. 23 Nisan Çocuk Dans Partisi müzik listesiyle, Sertab Erener’den Sıla’ya, Soner Sarıkabadayı’dan Ceza’ya, Athena’dan Manga’ya kadar uzanan çeşitli Türk sanatçıların şarkıları dinlenebiliyor. Ayrıca Ed Sheeran, Selena Gomez, Jennifer Lopez, 50 Cents gibi pek çok uluslararası pop fenomeninin şarkıları da bu liste içinde mevcut.

App Store da 23 Nisan için güncellendi

23 Nisan için yenilenen App Store, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel içerik ve uygulamalarla çocuklarla buluşuyor. Çocuklar için derlenen özel koleksiyonlarda, oyunlardan sevimli çıkartmalara ve eğitim uygulamalarına kadar, çocukların hem eğlenecekleri hem de yeni şeyler öğrenecekleri çeşitli uygulamalar bir arada bulunuyor.  Bu özel bölümler ve uygulamalardan örnekler vermek gerekirse; “Çocuklar ve Yaratıcılık” başlığı altında çocukları kamera arkasına geçmeye davet eden, çizim yapmayı kolaylaştıran ve içlerindeki yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olacak uygulamalar öneriliyor. Çocuklara eğlenceli bir şekilde fotoğraf çekmek konusunda yardımcı olan KidCam; fotoğraflarını filtreler, çerçeveler ve eğlenceli yapıştırmalarla süsleyebilecekleri Typic Kids; fotoğraflarının üzerine çizimler ekleyebilecekleri FuntasticFace Doodles; Apple Pencil desteği ile iPad Pro ile çizim yapabilecekleri Drawing Pad, çizim ve animasyonları kamera teknikleri ile birleştirerek videolar hazırlayabilecekleri CHOMP by Christoph Niemann uygulamalardan birkaç örnek.