Skip to main content

Twitter, 2011 yılında en çok twit’lenen konuları açıkladı. Televizyondan oyunculara, filmlerden müziğe kadar en popüler konuları kendi sitesinde yayınladı. Teknoloji kategorisinde en popüler konu ise Mac App Store oldu. Twitter,…

Twitter, 2011 yılında en çok twit’lenen konuları açıkladı. Televizyondan oyunculara, filmlerden müziğe kadar en popüler konuları kendi sitesinde yayınladı. Teknoloji kategorisinde en popüler konu ise Mac App Store oldu.

Twitter, konuyla ilgili blog sayfasında şu açıklamayı yaptı: “Bir sürü gelişmenin yanısıra; Ortadoğu’da tarihin yazılmasını izledik, Elizabeth Taylor’ın yasını tuttuk, Ulusal Çırpılmış Krema gününü kutladık, Dallas Mavericks, Texas Rangers ve Wayne Rooney’yi destekledik. Charlie Sheen’i merak ettik, Sony NGP hakkında tahminler yürüttük ve Rebecca Black’e hayran kaldık. Aynı zamanda böle ksaltmalRla Yazdk.

Herşeyden öte, bu trendler Twitter’ın, ortak merakları olan insanları nasıl birbiri ile iletişime geçmesini sağladığının göstergesi. Tek başımıza evde izleyeceğimiz program ve derbileri, hep beraber Twitter’da izledik. İçinde yaşadığımız dünya ile ilgili düşüncelerimizi paylaştık ve bunu yaparken tüm dünyadaki insanların söylediklerini dinledik.”

İşte 2011 yılının en popüler 10 teknoloji konusu:

1) Mac App Store
2) Sony NGP
3) Guitar Hero
4) Mozilla Firefox
5) Duke Nukem Forever
6) iPad
7) iPhone
8) Nintendo 3DS
9) Mortal Combat
10) iPod