Skip to main content

Kitap tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği İdefix Sanal Kitap Fuarı, indirimleri ve sürprizleriyle 23 Kasım’da başlıyor. Bin 500 yayınevi ve 150 bin farklı kitapla 10’uncu İdefix Sanal Kitap Fuarı tam…

Kitap tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği İdefix Sanal Kitap Fuarı, indirimleri ve sürprizleriyle 23 Kasım’da başlıyor. Bin 500 yayınevi ve 150 bin farklı kitapla 10’uncu İdefix Sanal Kitap Fuarı tam bir edebiyat bayramına dönüşüyor.
Türkiye’nin online kitapçısı idefix.com’un her yıl düzenlediği ve artık geleneksel hale gelen Sanal Kitap Fuarı, bu yıl 10’uncu kez düzenleniyor. Fuar, 23 Kasım – 23 Aralık tarihleri arasında idefix.com’da yer alacak. 81 ilin tamamından sipariş alarak Türkiye geneline yayılan fuarın en önemli özelliği, başka hiçbir yerde bulunmayan büyük indirimler. Yazarlardan imzalı kitaplar, ekstra indirimli özel setler gibi sürprizleri de içeren fuar bir ay boyunca en avantajlı kitap alışverişinin tek adresi olacak.
Fuar müdavimlerine dost yenilikler
Önemli eleştirmenler, yayınevi genel yayın yönetmenleri ve çevirmenlere 2012’de çıkan kitaplardan en çok beğendiklerini soran idefix, 2012’nin en iyi 50 kitabını fuar müdavimleri için belirledi.
Ayrıca Can Dündar, Yekta Kopan, Ahmet Ümit, Türkan Şoray gibi onlarca yazarın imzalı kitapları da, okurların yüzünü güldürecek sürprizler arasında yer alıyor.
Bunun yanı sıra SabitFikir dergisinin ilgiyle okunan bölümü Kararsız Okur da, fuar süresince kitap tutkunlarına ‘yol gösterecek’. SabitFikir’in edebiyatı eğlenceli ve keyifli hale getirmek için 10 ay önce hayata geçirdiği Kararsız Okur, Aysu Önen ve Sedat Girgin tarafından hazırlanıyor ve okurları her ay SabitFikir’in dosya konusuna ilişkin bir kitap turuna çıkarıyor. Kararsız Okur ile okları takip ederek istediğiniz kitaba ulaşıyorsunuz. 
Dördüncü yazar ormanını fuarın müdavimleri belirliyor
Daha önce verilen oylar doğrultusunda Yaşar Kemal, Nazım Hikmet ve Sabahattin Ali’nin isimlerini ormanlarda yaşatan okurlar, bu defa bir diğer yazar ormanına verilecek ismi belirleyecek. Dikimine başlanan Sabahattin Ali ormanının ardından okurların kararıyla belirlenecek isim, bir ormana daha hayat verecek.
Ayrıca geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de, ‘Sanal Kitap Fuarı’nı fotoğraflayın’ yarışması sürpriz ödüllerle okurlara edebiyat dozu yüksek bir heyecan yaşatacak.