Facebook halka açılıyor!

Facebook uzun zamandır beklenen, hisse satışlarını gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu.  Şirket, Mayıs ayında halka açılması beklenen hisse satışlarından 5 milyar dolar elde etmeyi planlıyor. Eğer başarılı olursa, şimdiye kadar bir şirketin hisse satışlarından elde edeceği en büyük gelire sahip olmuş olacak. Facebook’un hisselerinden en çok satın alması beklenen şirketlerin Morgan Stanley, Goldman Sachs ve J.P. […]

SOSYAL AĞLAR
DigitalAge, 02.02.2012 - 09:44

Facebook uzun zamandır beklenen, hisse satışlarını gerçekleştirmek üzere başvuruda bulundu.

 Şirket, Mayıs ayında halka açılması beklenen hisse satışlarından 5 milyar dolar elde etmeyi planlıyor. Eğer başarılı olursa, şimdiye kadar bir şirketin hisse satışlarından elde edeceği en büyük gelire sahip olmuş olacak.

Facebook’un hisselerinden en çok satın alması beklenen şirketlerin Morgan Stanley, Goldman Sachs ve J.P. Morgan olduğu söyleniyor.

Şirketin hisselerini halka açmak istemediği yönünde söylentiler bulunan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, yapılan başvuru esnasında yazdığı bir mektupta şunları söyledi: “Facebook bir şirket olmak üzere oluşturulmadı. Sosyal bir misyon gerçekleştirmek için oluşturuldu- dünyayı daha açık bir yere dönüştürmek. Facebook’a yatırım yapacak herkesin bunun ne kadar önemli olduğunu anlaması bizim için önemli”.

Görsel kaynak:mashable.com

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free