FİLM

Tuğba Yalçın | 31.10.2014 - 12:36

Türkiye’nin ilk 3D animasyon filmi vizyona giriyor

Türkiye’nin ilk 3D animasyon filmi “Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu” izleyici ile buluşuyor

Türkiye’nin ilk 3D Animasyon filmi olma özelliği taşıyan “Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu”, izleyicileri 17. yüzyıldan günümüze uzanan heyecanlı ve eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Krombera’nın kurucuları Alper Afşin Özdemir ve Hakan Baş’ın yeni şirketi, Anibera Görsel Efekt ve Animasyon Stüdyoları’nın Vfx Stüdyoları işbirliği ile hayata geçen film üç yıl süren bir çalışmanın ardından izleyici ile buluşuyor. 7 Kasım’da vizyona girecek olan film, T.C Başbakanlık Tanıtma Fonu, T.C Kültür Bakanlığı ve Eurimages tarafından da destekleniyor. Türk Hava Yolları ana sponsoru olduğu filmin diğer sponsorları arasında Turkcell, Doğa Koleji, LC Waikiki ve Simit Sarayı yer alıyor.

Filmin konusu

Ölümsüzlük Suyu’nun, Ab-ı Hayat’ın peşinde olan Evliya Çelebi 17. yüzyılda Nil Nehri kıyısında aradığını bulur; ancak kötü kraliçe, Evliya Çelebi’nin bu mutluluğu uzun uzadıya yaşamasına izin vermez ve Evliya Çelebi uzun bir uykuda bulur kendini. Uyandığında ise kendisini iki kıtanın kesiştiği İstanbul’da bulur. 21. yüzyıla uyanan Evliya Çelebi’ye, ölümsüzlük suyunu 400 yıl önce onunla beraber içen dostu ve en yakını yol arkadaşı olur. Günümüz İstanbul’unda uyanan Çelebi’ye hikâyede akıllı ve zeki olan on yaşındaki sevimli Can arkadaşlık eder. 17. yüzyılda ölümsüzlük suyu üzerine döküldüğü için 400 yıllık bir ömür kazanan ve ömrünü ölümsüzlük suyunun geri kalan kısmını bulmaya adayıp Evliya Çelebi’nin peşine düşen kötü kraliçe, Evliya Çelebi’ye İstanbul’da da rahat vermez. Amacı ölümsüzlük suyu ile beraber sonsuz gücün sahibi olmaktır.