İŞ DÜNYASI

Tuğba Yalçın | 10.09.2014 - 16:14

Türk Telekom girişimcilere destek olmaya devam ediyor

Türk Telekom PİLOTT Girişimcilik Zirvesi yatırımcıları bir araya getirmeye devam ediyor

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan ve Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Hakan Dursun’un ev sahipliği yaptığı zirvede Airbnb, Uber ve Telefonica’dan konuşmacıların yanısıra, Ali Sabancı ve Leyla Alaton gibi isimler yer aldı.

PİLOTT Girişim Hızlandırma Programı’nın başarıyla geçen 1 yılının ardından gerçekleşen zirvede ilk üçe giren projeler açıklandı. Kazanan projeler toplam 100 bin TL’lik sermaye desteğinin yanı sıra ABD’de Silikon Vadisi ziyareti kazandı.

Girişimciler fikirlerini 3 dakikada anlattı

Bu sene ikinci yılında olan PİLOTT Programı’nda, yatırımcı sunumlarından, iş modeli geliştirmeye kadar kapsamlı eğitimlerin yanı sıra, mentorluk, ofis alanı, teknik altyapı ve danışmanlık fırsatlarını da elde eden 10 girişimci, Zirve sırasında iş fikirlerini kısa sunumlarla seçkin izleyici kitlesine aktarma şansı yakaladı. Zirve’de Türk Telekom Genel Müdür Yardımcıları’nın belirlediği en başarılı 3 girişim açıklandı.

Jüri değerlendirmesi sonucu temizlik ile alakalı firmalardan online sipariş verme imkanı sağlayan “Temizlikyolda.com” üçüncü, arama kutucuğu ve detaylı kategorileriyle kullanıcılarının aradıkları ürüne en fazla seçenekle, en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlayan “Vitringez.com” ikinci, bir akıllı sürüş değerlendirme ve kaza analiz sistemi olan “Marvin” birinci oldu. Jüri Özel Ödülü’nü ise ekranlarında mevcut 3G bağlantı ve GPS konumlandırma teknolojisi sayesinde şehrin farklı bölgelerinde, günün farklı saatlerinde, araçlar üzerinde farklı reklamlar oynatılabilen “Zap!” projesi aldı.

Seçilen ekipler, sırasıyla 60, 30 ve 10 bin liralık ödülün sahibi olmanın yanı sıra Silikon Vadisi ziyareti kazandılar. Girişimciler düzenlenecek özel gezide, dünyanın en önde gelen girişimci ve yatırımcılarıyla görüşme ve fikirlerini paylaşma şansını yakalayacak.