PLUS

Sedef Sezgin | 28.11.2014 - 17:04

Son yıllarda çekilen en duygusal 7 reklam filmi

Tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiği, çoğu zaman gözyaşlarıyla izlediği reklam filmleri…

Reklamcılar için tüketiciye ulaşmanın en iyi yollarından biri hiç şüphesiz onların duygu dünyasını yansıtacak, kalplerine dokunacak reklamlar yapmaktan geçiyor. Özellikle Tayland, Tayvan, Pakistan gibi Asya ülkelerinde daha fazla rağbet gören yaratıcı ve duygusal yedi reklam filmini paylaşıyoruz.

1- Thai Life Insurance

Tayland’tan bir sigorta şirketinin ‘Unsung Hero’ isimli reklamında bir adamın günlük hayatında karşılık beklemeden yaptığı iyilikler anlatılıyor.

2- Google Search: Reunion

İki arkadaşın Google sayesinde yıllar sonra buluşması anlatılan film, bir reklam amaçlı çekilmiş bir filmden çok kısa filmi andırıyor.

3- Giving is the best communication

Yine Tayland’dan bu defa True Move H isimli mobil telefon markasından gelen reklam hırsızlık yapan bir çocuğun ve ona yardım eden bir adamın hikâyesini anlatıyor.

4- Cesar: Love Them Back

Cesar isimli köpek maması üreticisi şirket, 2013’te hazırladığı reklam filminde yaşlı bir adam ve köpeğinin arasındaki duygusal bağ anlatılıyor.

5- Kingston: Mind The Gap

Reklamda, 40 yaşındaki bir kadının, ölen kocasının sesini duymak için her gün aynı metro istasyonuna gelmesi ve sonunda Kingston sayesinde ses kaydına ulaşması konu ediliyor.

6- Buddweiser: Puppy Love

Super Bowl için hazırlanan reklamda bir köpek ve atın arasındaki sınır tanımayan sevgi bağı anlatılıyor.

7- Procter&Gamble: Best Job

2012’nin en çok konuşulan reklamlarından olan Best Job, sporcular ve annelerini konu alıyor.