Skip to main content

ABD, Pittsburg merkezli  BodyMedia, Inc. şirketi, IBM yazılımı ile yeni ve kişiye özel geribildirim özellikleri yüklenen BodyMedia FIT vücut monitör sistemlerini  kullanmaya başladığını duyurdu.  BodyMedia FIT kol bantları, kilo vermeye…

ABD, Pittsburg merkezli  BodyMedia, Inc. şirketi, IBM yazılımı ile yeni ve kişiye özel geribildirim özellikleri yüklenen BodyMedia FIT vücut monitör sistemlerini  kullanmaya başladığını duyurdu.

 BodyMedia FIT kol bantları, kilo vermeye çalışan insana yakılan kalori miktarına dair bilgi verirken, IBM yazılımı ile artık aynı zamanda günlük aktiviteler, tüketilen besinler ve kilo verme hedeflerine ilişkin özel önerilerde sunabiliyor.

BodyMedia FIT Activity Manager yazılımının içerisinde bulunan yeni FIT Coach bileşeni ile aşağıda belirtilen noktalarda bilgi sağlamak ve hesaplamalar yapmak mümkün oluyor:

•    Kullanıcıların bir günde yakmaları gereken kalori miktarına ilişkin hedefleriyle ilgili bilgilendirme
•    Günlük kalori harcama hedeflerine ulaşılabilmesi için değişik ve alternatif aktivite çeşitleri önerme (Örneğin; “Koşu bandına çıkarak, 4 km/sa hızla yaklaşık bir saat yürüdüğünüzde bugünkü kalori yakma hedefinizi tutturacaksınız”)
•    Rutin yeme alışkanlıklarının analiz edilmesi ve fazla yağ alımı gibi durumlarda bunun düzeltilmesine ilişkin öneriler geliştirme
•    Kilo verme hedefleriyle paralel ilerlemenin ve devamlılığın sağlanmasına yardımcı olma

Geribildirim motoru, geçmiş ve güncel BodyMedia verilerinin yanı sıra kullanıcıların girdiği bilgileri de kullanarak günlük yakılan kalori miktarını, tüketilen besinleri ve uyku düzenini izleyerek, sonuçları hedef kilo ile karşılaştırıyor. Fitnes verilerini analiz eden bu teknoloji, kullanıcıların kendilerine sunulan bilgileri anlamalarına ve kişisel hedeflerini tutturmalarına yardımcı olacak geribildirimler sağlıyor. Örneğin, birey o gün çok az uyuduysa, yeteri kadar aktif değilse veya yağ oranı yüksek besinler tükettiyse cihaz, bundan sonraki süreçte kilo verme hedeflerine doğru ilerlemesi için yapması gereken aktiviteler hakkında ipuçları ve öneriler sunuyor.

IBM Decision Management Yazılımı ve Platformu ile ilgili bilgi almak için http://www-01.ibm.com/software/decision-management/ ve Body Media şirketi ile ilgili daha fazla bilgi almak için http://www.bodymedia.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.