Skip to main content

Digital Age’in yeni podcast programı İndirilenler Klasörü ile teknoloji, iş dünyası ve dijital dünyadaki trendleri haftalık olarak sizlerle buluşturuyoruz.


Ülkemizde meydana gelen deprem felaketinin ardından afet dönemlerinde kullanılabilecek teknolojileri, uygulamaları, iletişim sistemlerini değerlendirdiğimiz bölümümüzde ayrıca bu süreçte fark edilen eksiklikleri ve yapılan hataları da konuştuk. #GeçmişOlsunTürkiye


Chatbot’larının rekabet etmeye başlamasını, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinde art arda yaşanan işten çıkarmaları, Netflix’in CEO’sunun kendi isteğiyle görevinden ayrılmasını, Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S23’ü ve oldukça kullanışlı bir not alma uygulaması olan Milanote uygulamasını konuştuk.


Dünyanın en büyük teknoloji fuarı olarak lanse edilen Consumer Electronics Show (CES) 2023’te görücüye çıkan gözlüksüz 3D teknolojisini, katlanabilir ve kablosuz TV’leri, anlık olarak renk değiştirilebilen otomobilleri ve finalde ise gün içinde attığınız adımların karşılığında bağış yapabildiğiniz HelpSteps uygulamasını değerlendirdik.


ChatGPT’nin Microsoft’un radarına girişini, Microsoft’un spesifik insan sesini 3 saniye öğrenip taklit edebilen yapay zeka yazılımı VALL-E’yi, Apple’ın uzun bekleyişlerin ardından duyurduğu AR/VR başlığını, Instagram CEO’sunun 2023 için yaptığı açıklamayı ve dijital mektup arkadaşı bulmanıza yarayan Slowly uygulamasını değerlendirdik.


Elon Musk’ın dünyanın en zengin insanı koltuğunu kaybedişini, dünyaca ünlü telekomünikasyon şirketi Verizon’un 3G’ye vedasını, masaüstü bilgisayarlar için üretilen ekran kartlarının satışının son 20 yılın en düşük  seviyesine gerilemesini, OpenAI tarafından geliştirilen chat robotu ChatGPT’nin büyük süksesini, Google’ın LaMDA projesini, Instagram’ın 2023 için planladığı ilk değişiklikleri ve 2022 yılına damga vuran BeReal uygulamasını değerlendirdik.


Twitter’ın karakter sınırının 4 bine çıkarılmasını, Elon Musk’ın CEO koltuğundan ayrılıp ayrılmama konusunda yaptığı anketi, Apple’ın Sony ile yaptığı yıllar süren işbirliğini açıklamasını, Lionel Messi’nin sosyal medyanın tüm zamanların etkileşim rekorunu kırmasını, 2022’nin Instagram trendlerini ve online içerikleri listelemeye ve offline olarak okumaya olanak tanıyan Pocket uygulamasını değerlendirdik.