MÜZİK

Tuğba Yalçın | 12.01.2015 - 11:09

ColdPlay’in albüm tanıtımına Panasonic dokunuşu

XL Video şirketi, albüm tanıtımı için Panasonic projektörlerle görsel bir şov tasarladı

Ben Miles, Paul Normandale, Misty Buckley ve Phil Harvey’nin müşterek çalışmasıyla oluşturulan şovların amacı sıcak bir atmosfer yaratmak ve izleyiciyi yeni şarkıları paylaşmaya bir adım daha yaklaştırmaktı. Albümün Los Angeles’taki dünya lansmanı için, yaratıcı ekipten tüm alanı ve tüm tavanı çepeçevre kaplayan 360 derecelik bir projeksiyon yaratmaları istendi. Royal Albert Hall performansı için Ben Miles projeksiyonların mekanın simgesel akustik mantarlarını kapsayacağını bildirdi.

Yıldız dolu bir gökyüzü yaratmak için toplamda 62 adet Panasonic PT-DZ21K, 20 bin lümen projektör kullanıldı. Ghost Stories TV Özel’de sekiz yeni alınmış Al I8 medya sunucusunun (dört canlı ve dört yedek) kumanda ettiği 46 Panasonic PT-DZ21K kullanıldı; bu sayı, şimdiye kadar tek bir performans için XL Video’nun tedarik ettiği en yüksek projektör sayısı olarak tarihe geçti.

Gösteri, büyük bölümü mekanın tüm zeminine yerleştirilmiş projektörler ile altı 4K yüzeyine eşdeğer tam bir projeksiyon alanının aydınlatıldığı küçük bir orta sahnede gerçekleşti.