ETKİNLİK

DigitalAge | 05.02.2018 - 10:00

World Cities Congress İstanbul başlıyor

Digital Age’in de sponsorlar arasında yer aldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonu ile gerçekleşecek olan World Cities Congress İstanbul başlıyor.

Facebook
Twitter
Linkedin
+

İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin organizasyonu ile gerçekleşecek olan, Digital Age’in de sponsorlar arasında yer aldığı World Cities Congress İstanbul, üç gün boyunca, 17-18-19 Nisan’da 19 ülke, 190 şehir, 102 teknoloji üreten firma ve 140’tan fazla konuşmacıya kapılarını açacak. Gelecekte dünyamızın nasıl şekilleneceği üzerine fikirlerin, projelerin ve tasarımların ele alınacağı bu dev teknoloji platformunda 10 bini aşkın sektör profesyoneli ağırlanacak.

“Akıllı şehirlerle tanışın” sloganıyla düzenlenen World Cities Congress İstanbul ile 17-18-19 Nisan 2018 tarihleri arasında Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi‘nde gerçekleştiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek World Cities Congress İstanbul’a katılırken, kamu kurumları, Ar-Ge merkezleri, ilçe belediyeleri, teknokentler, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve yeni girişimciler de akıllı şehir dönüşümünde söz sahibi olarak fuarda yerini alacak.

İBB’nin uluslararası fuar organizatörü UBM ile birlikte düzenlediği World Cities Congress İstanbul’18 girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum gibi konuları akıllı şehirler çerçevesinde incelemeyi hedefliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt UYSAL, “Ulaşım, enerji, kamu hizmetleri ve sağlık gibi şehir sakinlerinin en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda güçlü bir teknolojik altyapının kullanılıyor olması, İstanbul’u ideal bir akıllı şehir adayı hâline getiriyor. Burada gerçekleşecek bir akıllı şehir dönüşümü hem kolay ve verimli olacak hem de tüm Türkiye’ye örnek olacaktır,” dedi. Küresel ölçekte Türkiye’ye örnek teşkil eden pek çok akıllı şehir projesi bulunduğuna dikkat çeken Mevlüt UYSAL, “Mobil teknolojilerden sensör teknolojilerine, fiber internet altyapısından akıllı enerji ağlarına, akıllı ulaşımdan büyük veri ve veri analitiğine, şehir güvenliğinden sağlık, temizlik ve çevre düzenlemesine kadar hemen her alanda akıllı teknolojilere gereksinim duyuluyor ve biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak inovatif projelerle bu gereksinimlere çözüm sunuyoruz. Akıllı şehir dönüşümü Türkiye için kritik ve olmazsa olmaz geçişlerin başında geliyor. Türkiye gibi 2023, 2053 ve 2071’e kadar uzun vadeli hedefleri olan güçlü ülkelerin, yönetim süreçlerinde bilgi teknolojilerini devreye almaması düşünülemez. Bu nedenle akıllı şehir dönüşümüne yönelik yaptığımız çalışmalar başta Başbakanlık olmak üzere kamu kurumları, ilgili Bakanlıklar ve STK’lar tarafından da desteklenmektedir,” dedi.

World Cities Congress İstanbul’18 ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.