SOSYAL AĞLAR

Buse Avcıoğlu | 12.06.2017 - 14:24

YouTube hakkında bilmek isteyeceğiniz her şey

YouTube’da paylaşılan içerik sayısı her geçen gün çığ gibi büyüyor, bu da beraberinde izlenme sayılarının artışını getiriyor. Peki bu kadar vakit harcadığımız YouTube hakkında bunları biliyor muydunuz ?

Video paylaşım platformu  YouTube, kullanıcılarına izleyici olmanın yanında kendi kanallarını açabilme fırsatı yaratıyor. Kendi kanalını açan kullanıcılar, izlenme başına para kazanıp, son dönemin popüler mesleği ‘YouTuber’ olma yolunda ilerliyor.

YouTube kullanıcılar için genelde keyifli vakit geçirme ve bilgi edinme amacıyla kullanılırken, şirketler içinde önemli bir pazarlama aracı olmuş durumda. Hal böyle olunca platform kendini her geçen gün güncelliyor.  Peki YouTube ile ilgili neleri aslında çok da bilmiyoruz ?

1-İstediğiniz bilgi veya kişiyi nasıl bulacaksınız ?

Arama

YouTube  arama kısmına izlemek istediğiniz videoya ilişkin yazdığınız kelime ne kadar doğru olursa, karşınıza çıkan sonuçlar o kadar beklentinizi karşılar. Bu noktada etiketler oldukça önemli. İçerik üreticileri her yükledikleri videoya etiket ekliyor  ve siz hashtag sembolü (#)  kullanarak kelimeyi arattığınızda istediğiniz her kanala daha kolay şekilde ulaşabiliyorsunuz. Yine aratacağınız kelimeyi  tırnak içine alma yanında, ekstra bilgi için artı ve sonuçlarda çıkmasını istemedikleriniz içinse eksi işareti kullanmanız size yardımcı olabilir.

Devamı için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz… 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20