TEKNOLOJİ

Buse Avcıoğlu | 26.07.2017 - 14:58

Wi- Fi bulmanıza yardımcı olacak 5 uygulama

İnternetsiz bir hayat düşünemediğimiz çağımızda gittiğimiz her yerde belki de ilk sorduğumuz soru Wi-Fi var mı sorusu oluyor. Ücretsiz Wi-Fi bulmanıza yardımcı olacak 5 uygulama haberimizde…

Mobil internet ile telefonlarımızı kullandığımızda, tüm işlerimizi halletmemiz neredeyse imkansız oluyor ve Wi-Fi bağlantısı arayışına giriyoruz. Alışveriş merkezleri, havaalanları, kafeler, restoranlar, kütüphaneler, ulaşım araçları ve otellerin büyük bir bölümü artık Wi-Fi bağlantılarını müşterilerine ücretsiz olarak sunuyor. Ancak bu ağlardan hangisinin en iyi bağlantıya sahip olduğunu bulmak da son derece güç. Aşağıda yer verdiğimiz uygulamalar yakın çevrenizde bulunan en iyi ücretsiz bağlantıyı bulmanıza yardımcı olabilir. İşte o uygulamalar…

1- Avast Wi-Fi Finder :

ucretsiz-Wi--Fi-agi-bulmaniza-yardimciı-olacak-5-uygulama--1
Ünlü anti virüs yazılımı Avast’ı çoğumuz biliyoruzdur. Avast, geliştirdiği uygulamayla bulunduğunuz çevrede bulunan Wi-Fi ağlarını bulabilmenizi sağlıyor. Cihazınızın GPS’ini kullanarak Wi-Fi araması yapan bu uygulama, bağlantının güvenli olup olmadığı ve hızı konusunda da bilgilendiriyor.

Avast Wi-Fi Finder ‘ı  Android üzerinden indirmek için buraya, IOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

2- Facebook Wi-Fi Bul :

ucretsiz-Wi--Fi-agi-bulmaniza-yardimciı-olacak-5-uygulama-2
Sosyal paylaşım sitesi Facebook, mobil uygulaması üzerinden kullanıcılarına ücretsiz internet bağlantısı bulabilme imkanı yaratıyor. Facebook’un bu özelliğini kullanabilmek için ‘keşfet’ veya ‘daha fazla’ seçeneğinden ‘Wi- Fi Bul’ ibaresini aktif hale getirmek gerekiyor. Bu özelliği aktifleştirmeniz durumunda Facebook size en yakın Wi-Fi ağını buluyor ve bağlantının bulunduğu yer ile ilgili bilgileri paylaşarak yol haritasını gösteriyor.

Facebook Wi-Fi Bul u  Android üzerinden indirmek için buraya, IOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3- Wİ-Fİ Master Key :

ucretsiz-Wi--Fi-agi-bulmaniza-yardimciı-olacak-5-uygulama-3
Wİ-Fİ Master Key uygulamasına girdiğinizde ağ araması yaparak şifresi kullanıcılar tarafından paylaşılmış olan ya da şifresiz olan ağlara anahtar işaretine basarak bağlanabilirsiniz. Şu an 11 dilde hizmet veren bu uygulama bir şifre kırma uygulaması değil. Uygulama, kullanıcılar tarafından kaydedilen şifreleri bir havuzda tutuyor ve yakın çevrenizde bulunan ağlara bağlanabilmenizi sağlıyor.

Wİ-Fİ Master Key ‘i  Android üzerinden indirmek için buraya, IOS üzerindne indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4- Wi-Fi Map :

ucretsiz-Wi--Fi-agi-bulmaniza-yardimciı-olacak-5-uygulama-4
Wi-Fi Map uygulaması bu konuda en gelişmiş olan uygulamalardan. Dünya çapında birçok ülkede ağ bağlantısı aramanıza fırsat veren uygulama, kullanıcılar tarafından kaydedilen Wi-Fi ağlarının şifrelerini bir havuzda topluyor. Böylece siz ağ ararken şifresizlerin yanında şifreli olanları da görebiliyor ve bağlanabiliyorsunuz. Ayrıca uygulama çevrimdışıyken de çalıştığından ağ araması yaparken hücresel veriye ihtiyaç duymuyorsunuz.

Wi-Fi Map ‘i  Android üzerinden indirmek için buraya, IOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

5- Wi-Fi Mapper :

ucretsiz-Wi--Fi-agi-bulmaniza-yardimciı-olacak-5-uygulama-5
Foursquare ile birlikte çalışan Wi-Fi Mapper dünya çapında bir çok ülkede faaliyet gösteriyor. Ücretsiz ağları bulmanın yanında o ağın bulunduğu yerle ilgili harita ve kullanıcı yorumu bilgilerini de sizinle paylaşıyor. E-posta veya Google+ hesabınızla uygulamaya kayıt olarak hem şifresini bildiğiniz ağları kaydedebilir hem de yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

Wi-Fi Mapper ‘ı  Android üzerinden indirmek için buraya, IOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.