SOSYAL AĞLAR

Sedef Sezgin | 13.10.2015 - 17:15

Twitter 336 çalışanını işten çıkarma kararı aldı

Jack Dorsey'nin kalıcı CEO olarak atanmasından yalnızca bir hafta sonra dünya çapında 4100'den fazla çalışanı bulunan şirket 336 çalışanını işten çıkarıyor

Geçen hafta duyulan Twitter’ın çalışanlarını işten çıkaracağı haberi bugün Amerikan Sermaye Piyasası Kurumu’nda (SEC) yayınlanan açıklamayla doğrulandı. Jack Dorsey’nin kalıcı CEO olarak atanmasından yalnızca bir hafta sonra alınan karar ile dünya çapında 4100’den fazla çalışanı bulunan şirket 336 çalışanını işten çıkarıyor.

Twitter’dan gelen açıklamada işten çıkarmadan hangi ekiplerin etkileneceği belirtilmezken şirketin büyümeyi güçlendirmek adına tasarrufları başka bir alanda yatırım yaparak kullanacağı belirtildi.

Jack Dorsey’nin Twitter çalışanlarıyla paylaştığı mektupta “Şirketimizin büyümesi için çıktığımız yolda daha güçlü ilerlemek adına iş gücümüzü yeniden yapılandırıyoruz. Mühendislik ekibi, tüm iş gücünün en büyük bölümünü oluşturmaya devam etse de daha küçük ve dinamik bir ekiple çok daha hızlı ilerleme kaydedileceğine inanıyoruz. Organizasyonun geri kalanı da aynı paralelde yapılandırılacak. Çok zor bir karar aldık ve şirketten 336 çalışanımızla yollarımızı ayırıyoruz. Twitter olarak bu çalışanlarımız için cömert tazminatlar sağlayacağız ve yeni işler bulmaları için elimizden geleni yapacağız.” açıklamaları dikkat çekti.