TEKNOLOJİ

Buse Avcıoğlu | 28.07.2017 - 17:30

Programlama öğrenebileceğiniz en iyi uygulamalar

Teknolojinin gelişimiyle birlikte internet kullanımında mobilin payı her geçen gün artıyor. Her geçen gün gelişen programlama dilini artık akıllı telefonlarımızdaki uygulamalardan öğrenmek mümkün. Detaylar haberimizde…

Her geçen gün daha kullanışlı hale gelen akıllı cihazlar neredeyse bütün işlerimizi başka bir cihaza ihtiyaç duymadan halledebilmemize olanak sağlıyor. Öyle ki eskiden programlama gibi daha işin uzmanından öğrenilmesi gereken konuları artık geliştirilen uygulamalarla akıllı cihazlarımızdaki uygulamalarla ücretsiz şekilde kendimiz öğrenebiliyoruz. İşte akıllı cihazınızdan programlama öğrenebileceğiniz uygulamalar…

1-Learn Python :

Akilli-cihazinizdan-programlama-ogrenebileceginiz-uygulamalar-1
Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Learn Python uygulaması ile kısa anlatımlar ve testlerle programlama öğrenebilirsiniz. Derslerden sonra diğer kullanıcılarla bilgilerinizi yarıştırabilir, bilgi paylaşımı yapabilirsiniz. Learn Python özellikle kod yazma konusunda sizi geliştirecek güzel bir uygulama olabilir.

Learn Python uygulamasına iOS için buraya, Android içinse buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2- Programming Hub :

Akilli-cihazinizdan-programlama-ogrenebileceginiz-uygulamalar-2
Programming Hub farklı program dillerini size eğlendirerek öğretiyor. C Programlama, C ++ , Java , HTML, JavaScript , R Programlama gibi birçok konuyu içeriğinde barındıran bu uygulama uzmanlar tarafından hazırlanmış. Farklı program dilleri, programlama örnekleri, kurs materyallerini bir arada bulmak istiyorsanız bu uygulama işinize yarayabilir.

Programming Hub uygulamasına iOS için buraya, Android içinse buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3- SoloLearn :

Akilli-cihazinizdan-programlama-ogrenebileceginiz-uygulamalar--3
Programlama konusunda popüler uygulamalardan biri olan SoloLearn, 11’den fazla programlama dilini öğrenme fırsatı yaratıyor. Size programlamayı seviye seviye öğreten SoloLearn, basitten zora doğru 900’e yakın konuda yol gösteriyor.

SoloLearn uygulamasına iOS için buraya, Android içinse buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

4- ThreeHouse :

Akilli-cihazinizdan-programlama-ogrenebileceginiz-uygulamalar--4
ThreeHouse , web tasarım, kodlama gibi konularda uzmanlar tarafından hazırlanmış eğitimlerle sizi geliştiren bir uygulama. Sınavlar, interaktif sohbetlerle aldığınız eğitimi pekiştirebilir aynı zamanda eksik yönlerinizle ilgili diğer kullanıcılarla bilgi alışverişi yapabilirsiniz. Swift & Objective-C, Raylar, PHP, Ruby gibi programlama dillerini de bu uygulamayla öğrenebilirsiniz.

ThreeHouse uygulamasına iOS için buraya, Android içinse buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5- Encode: Learn to Code

Akilli-cihazinizdan-programlama-ogrenebileceginiz-uygulamalar--5
Encode uygulaması JavaScript, HTML ve CSS gibi kodlama dillerini öğrenmek için oldukça pratik bir uygulama. Sizin için hazırlanan dersleri izleyerek çok kısa zamanda programlama dilleri, web tasarım gibi konuları öğrenebilir, sizin için oluşturulan sınavlarda kendinizi test edebilirsiniz.

Encode: Learn to Code  uygulamasına iOS için buraya, Android içinse buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.