PODCAST

| 01.06.2020 - 09:23

Covid-19 iklim krizi konusunda bir ‘sosyal işbirliği’ duygusunu tetikleyebilir mi?

Digital Age'in podcast programı Post Corona Trends’in yeni bölümünde Ekosfer Yönetim Kurulu Üyesi & Gazeteci Özgür Gürbüz ile ‘Covid-19 ve iklim krizi' ilişkisi üzerine konuştuk.

Digital Age
Digital Age
Covid-19 iklim krizi konusunda bir ‘sosyal işbirliği’ duygusunu tetikleyebilir mi?
/

Koronavirüs salgını dolayısıyla uygulanan karantina sürecinde endüstriyel çalışma saatlerinin azaltması, mağazaların kapalı tutulması ve tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesi sonucunda sera gazı emisyonlarında düşüş meydana geldi. Bu durum bazı bilim insanlarına göre iklim kriziyle mücadele için bir fırsat ve ötesinde Covid 19 iklim krizi ile mücadelenin insanlık için bir provası olarak değerlendirildi.

Peki koronavirüs ile mücadelede alınacak hangi dersler iklim krizi ile mücadele insanoğlunun işine yarayacaktır? Hangi yeni normallerimiz iklim krizi ile mücadelede önemli rol oynayacak? Salgın sonrası iklim krizi ile mücadele konusunda nasıl bir yol haritası belirlenmeli? Teknoloji dünyasına bu noktada ne gibi görevler düşüyor? Tüm bu sorulardan yola çıkarak iklim krizi ve Covid-19 ilişkisini Ekosfer Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Gazeteci Özgür Gürbüz ile Digital Age Podcast yayını Post Corona Trends’in yeni bölümünde konuştuk. Keyifli dinlemeler..