MOBİL

Sedef Sezgin | 14.05.2014 - 12:50

Nokia X’in ilk bankacılık uygulaması Garanti Cep Şubesi

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer Nokia X işbirliği ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

Android uygulamalarla ücretsiz Nokia servislerini buluşturan yeni Nokia X’in ilk bankacılık uygulaması, Garanti Cep Şubesi oldu. Nokia X için özel olarak geliştirilen Garanti Cep Şubesi ile  Garanti müşterileri, günlük finansal işlemlerini istediği zaman ve istediği yerden yapabiliyor.

Konuyla ilgili Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajı paylaşıyoruz.

Garanti Bankası Cep Şubesi, Nokia X için geliştirilen ilk bankacılık uygulaması oldu. Bu yenilikle ilgili görüşleriniz neler?

Garanti Bankası olarak tüm kanallarımızda inovatif anlayışı benimseyerek ulusal ve uluslararası arenada hayata geçirdiğimiz ilklerle sektöre öncülük ediyoruz. Mobil bankacılık uygulamamız Garanti Cep Şubesi, bugün 1 milyon müşterimiz tarafından aktif kullanılıyor. Müşterilerimiz istedikleri akıllı telefondan, platforma özel uygulamalarla bankacılık işlemlerini kolayca yapabiliyor. Tüm bu yatırımlarla, mobil bankacılık aracılığıyla gerçekleştirilen finansal işlemlerde %35’lik pazar payımız bulunuyor. Hedefimiz, daha çok müşterimizin bu platformdan faydalanmasını sağlamak. Bu vizyon dahilinde Nokia kullanıcısı müşterilerimize, bundan böyle Nokia X için geliştirdiğimiz Garanti Bankası Cep Şubesi ile de ulaşacağız. Müşterilerimiz, Nokia X için ülkemizde geliştirilen ilk bankacılık uygulaması olan Garanti Cep Şubesi’yle, tüm bankacılık işlemlerinde bu cihaza özel mobil bankacılık deneyiminden faydalanabilecek.

Garanti Bankası olarak Nokia X kullanıcılarına mobil bankacılık deneyimi sunmak sizin için ne ifade ediyor?

Müşterilerimizin mobil bankacılığa adaptasyon sürecini hızlandırmak için her platformda yer almak ve bu platformlarda en iyi kullanıcı deneyimini sunmak temel hedeflerimizden biri. Bu doğrultuda yaptığımız yatırımlarla, sadece finansa bağlı kalmayarak tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve yenilikleri müşterilerimize katma değer yaratmak amacıyla tasarlayıp onların kullanımına sunuyoruz. Nokia X kullanıcılarına mobil bankacılık hizmetini de ilk olarak sunmak bu bakış açımızın bir sonucu. Önümüzdeki dönemde de hayata geçireceğimiz projelerle ve yatırımlarla müşterilerimizin günlük hayatlarının bir parçası olmayı sürdüreceğiz.