UYGULAMA & YAZILIM

Tuğba Yalçın | 07.03.2014 - 15:41

Metrekare.com teknolojiyi emlak sektörüne taşıyor

Metrekare.com, Türkiye’de bir ‘ilk’ olma özelliği taşıyan Google Glass uygulamasını tanıttı

Yatırımcıları arasında Aslanoba Capital Kurucusu Hasan Aslanoba, Earlybird Venture Capital Yönetici Ortağı Cem Sertoğlu’nun bulunduğu metrekare.com ev alma ya da kiralama konusunda en büyük etkenlerden olan fiyat, ulaşım, okul yakınlığı, çevre gibi özellikleri kullanıcılarına karşılaştırmalı ve detaylı olarak sunuyor.

Metrekare.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Serhat Karahan yaptığı konuşmada ‘Metrekare.com’da sadece emlakla ilgili gerekli bilgileri üretmek için kurduğumuz bir departmanımız var. Bu ekip, ilanlar için mahallenin geçmiş fiyatlarını, bölgenin özelliklerini, en yakın eczane, okul ve AVM’yi, ulaşım olanaklarını ve kısacası oradaki yaşamın bir özetini çıkarıyor ve bu gibi araştırmalar, emlak konusunda bazı soru işaretlerini de ortadan kaldırarak süreci kısaltıyor’ dedi.

Serhat Karahan ayrıca ‘Teknoloji artık hayatımızın merkezinde yer alıyor. Öyle ki akıllı telefonlarımız ve tablet bilgisayarlarımız her an yanımızda. Biz de kullanıcılarımıza birbiriyle tamamen entegre olan, kullanımı oldukça kolay ve pratik web ve mobil uygulamalar sunuyoruz. Ayrıca yakın dönemde giyilebilir teknolojinin hayatımızda çok daha fazla yer alacağına inanıyoruz. Bu nedenle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Google Glass uygulamasını hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde de akıllı saatler için Metrekare.com uygulamasını gerçekleştirmeyi planlıyoruz’ şeklinde konuştu.