FİLM

Sedef Sezgin | 21.10.2015 - 15:36

Markalardan Geleceğe Dönüş serisine gönderme yapan videolar

21 Ekim'e özel yaratacakları içeriğin getirebileceği viral etkiden faydalanmak isteyen markalar boş durmadı

21 Ekim 2015, 90’lı yıllara damgasını vuran, X kuşağının hafızasında büyük iz bırakan kült film serisi Geleceğe Dönüş filminin hayranları için çok önemli bir gün. Filmin hayranları hatırlayacaktır, 1989’da vizyona giren Geleceğe Dönüş 2 filminde kahramanımız Marty McFly, oğlunun başını beladan kurtarmak için Doktor Emmett Brown ile birlikte 2015 yılına takvimlerin 21 Ekim’i gösterdiği tarihe ışınlanıyordu.

Pepsi, Ford ve Toyota gibi pek çok marka filmin geçtiği 2015 yılında o zamana özel geliştirdikleri hayal mahsulü tasarımlarla yer almışlardı. Uçan arabalar, kendi kendini bağlayan ayakkabılar, 3 boyutlu holografik filmler… Filmde yer alan ve 21 Ekim’e özel yaratacakları içeriğin getirebileceği viral etkiden faydalanmak isteyen markalar boş durmadı ve tüketicilere Geleceğe Dönüş filmini hatırlatacak içeriklerle seslenmeyi seçti.

Ford

Filmde: Ford filmde “fütüristik” araba modellerinden bazılarını görücüye çıkarmış ve arabalara daha az ses yapıyorlarmış gibi bir görüntü vermek için ona özel bir soundtrack kullanmıştı.

Bugün: Marka, filme gönderme yaptığı viral bir video hazırladı. Videoda Fiesta ve Focus modellerine, zamanda yolculuğu mümkün kılan ‘kondensatör’ isimli parçanın eklenebileceğinden bahsediliyor.

1 2 3 4 5 6 7