POPÜLER

Buse Avcıoğlu | 13.06.2017 - 12:05

Kim bu Poppy? Neden bu kadar çok konuşuldu?

Son dönemlerde Poppy isimli YouTube kanalı adından sıkça bahsettiriyor. Kanalın bu kadar popüler olmasının sebebi ilginç içerikleri ve kanalın aslında bir İlluminati bağlantısı olduğu iddiası. Peki kimdir bu Poppy biraz inceleyelim.

Poppy, son günlerin en çok konuşulan ismi. Poppy kanalında sadece yer alan tek bir genç kız görüyoruz. Bu kız aslında Moriah Peraira. Bu ismi arama motorlarında arattığınızda aslında kendisiyle ilgili hiçbir ize rastlayamıyorsunuz, hakkında çıkan tek bilgi geçtiğimiz yıllarda ‘Poppy’ ve ‘Everybody wants be Poppy’ isimli TV dizilerinde rol aldığı.

Poppy kanalının bir anda popüler olmasının sebebi, kanalda bulunan tüm videoların aynı formatta ve kalitede çekilmesinin fark edilmesiyle oldu. Poppy, videolarında genelde tek başına ve ürkütücü bir şekilde söylediği garip cümleleri sürekli tekrarlayarak ya da dans ederek dikkatleri üzerine çekti. Thumbnail fotoğraflarından tutun, videolarda ki her sahne gerçek bir prodüksiyon gerektiren kalitede. Hal böyle olunca kanalın bu profesyonelliğinin izleyiciyi kuşkulandırmasının yanında sürekli aynı perspektif, aynı bakış açısı ve tekrarlanan cümlelerin kullanılması da bu kanalın aslında ne kadar bilinçli bir şekilde yönetildiğinin kanıtı niteliğinde. Videolarda yer alan cümlelerin hepsinde gizli mesajların bulunduğu ve aslında bunların bilinçaltına işleyen birer telkin niteliği taşıdığı düşünülüyor. Ayrıca Poppy’nin videolarında İlluminati işareti olarak bilinen tek gözü kapatma hareketi, üçgen ve şeytan sembolleri de çok fazla kullanıyor, hatta bir videosunda yer alan şarkıyı geriden sarıp dinlediğinizde buna ilişkin değişik söylemler duyulduğunu da iddia edenler var.

Poppy’nin internet sitesinin kodlarını da incelendiğinde yine o üçgen ve göz sembollerine ve asıl ününe kavuşmasına neden olan video başlığı ‘I am Poppy’ nin yazdığı görülüyor. Yine bu detaylarda Poppy’nin ne kadar profesyonel bir ekiple çalıştığının göstergesi.

Sonuç olarak Poppy, İlluminati bağlantısı olan bir kanal mı bilemiyoruz ama Poppy isimli kızın geçmişte şarkıcılık ve oyunculuk yapan biri olduğu düşünülürse, bu akıllıca tasarlanmış bir tanıtım ya da reklam çalışması olabilir. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.