ARAŞTIRMA

Sedef Sezgin | 12.05.2014 - 12:10

İnternette aşkı arayanların sayısı hızla artıyor

Siberalem.com sitesinin yaptığı araştırma internette tanışıp aşık olan çiftlerin sayısının hızla arttığını gösteriyor.

Siberalem.com sitesinin yaptığı araştırma Türkiye’de değişen hayat tarzı ve gelişen teknolojinin, ilişkileri de baştan aşağı değiştirdiğini gözler önüne seriyor. İnternette tanışıp aşık olan çiftlerin sayısı hızla artarken, birçok kadın da artık aşk arayışında interneti daha aktif kullanıyor. Araştırmaya göre siberalem.com’a üye kadın sayısı, toplam üye sayısının %31’ine ulaştı. Araştırma aynı zamanda Siberalem’in üye sayısının 10 yılda 3 milyon 800 binden 6 milyon 800 bine yükseldiğini gösteriyor.

Online ilişki sitelerinin çok popüler olduğu ABD’de sevgili arayanların neredeyse yarısı, aşkı internette arıyor ve internet ortamında tanışıp evlenen çiftlerin oranı tüm evli çiftlerin üçte birine ulaşmış durumda. Dünyada internet ve teknoloji kullanımının en hızlı geliştiği ülkelerden biri olan Türkiye de, aşk arayışında ABD’yi yakından takip ediyor.

Bugüne kadar “Aradığım kişiyi buldum” diyerek siberalem.com‘dan ayrılan kişilerin oranı tüm üyelerin %30’unu buluyor. Siberalem’de hayatının aşkını arayan kadınların toplam üye sayısına oranı son 10 yılda %27’den %31’e, siteye üye çalışan kadın sayısı da %58’den %67’ye yükselmiş durumda.