İŞ DÜNYASI

Sedef Sezgin | 27.12.2013 - 12:27

Intel, inovasyon projesi ‘Çözüm Kumbarası’nı hayata geçiriyor

Intel, sosyal inovasyon alanında bir yenilik yaparak "Çözüm Kumbarası" projesini hayata geçiriyor.

Türkiye’de gerçekleştirdiği farklı projelere bir yenisini daha ekleyen Intel, sosyal inovasyon alanındaki çalışmalara yeni bir boyut getiriyor. Intel; Ashoka, Endeavor ve Galata İş Melekleri (GBA) işbirliği ile genç fikirleri desteklemeye yönelik yeni sosyal inovasyon projesi “Çözüm Kumbarası”nı hayata geçiriyor.

Çözüm Kumbarası Projesi ile, gençlerin daha iyi bir toplum ve daha iyi bir gelecek için eğitim, sağlık, çevre ekonomik kalkınma, kadınların güçlenmesi gibi çeşitli alanlarda, teknolojiyi kullanarak toplumsal fayda sağlayan yenilikçi iş çözümleri üretmeleri amaçlanıyor. Çözüm Kumbarası; işbirliği ortamı sunan bir platform olmasının yanı sıra eğitim ve mentorluk desteğine, yatırımdan projelerin hayata geçirilmesine uzanan süreçlerin tamamını bünyesinde barındıran bir girişimcilik ve sosyal inovasyon destek projesi olma özelliğini taşıyacak.

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, projeye gençlerin katılımı beklediklerini ifade ederek “Bu proje sayesinde artık büyük fikirler hayal olmaktan çıkıp hayata geçirilecek, daha iyi bir Türkiye’yi birlikte şekillendireceğiz” diyor. Ayrıntılı bilgi için çözüm kumbarasının resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.