PLUS

Sedef Sezgin | 16.06.2014 - 10:16

George R. R. Martin Facebook çalışanlarını öldürecek

Ünlü yazar George R. R. Martin bir hayır işi projesi için yeni kitabında iki Facebook çalışanını öldürecek

Romanlarındaki karakterleri sıklıkla ve beklenmedik biçimde öldürmesiyle tanınan ünlü yazar George R. R. Martin, iki Facebook çalışanını öldürmeye hazırlanıyor. Yazar bir hayır işi projesi için 20.000 dolar karşılığında  ‘A song of Ice and Fire’ serisinin yeni çıkacak kitabında gerçek hayattan isimleriyle katkı sağlayan iki Facebook çalışanını öldürecek.

Wild Spirit Wolf Sanctuary vakfı için yapılacak projeye katılan ilk isim Facebook çalışanı David Goldblatt oldu. The Hollywood Reporter’a konuşan Goldblatt projeye katkı sağlamaktan mutlu olduğunu ve sıradışı bir şey yaptığını düşünmediğini ifade etti. Projeye katkı sağlayan ikinci çalışanın ismi belirtilmedi ancak bu iki çalışanın vazgeçmesi halinde kitapta yer almak çin para vermeye hazır bekleyen 8 kişi bulunuyor.

Facebook çalışanlarını nasıl öldüreceği merak konusu olan George R.R. Martin ise, ‘Acımasız olarak adım çıkmış olsa da karakterlerimi öldürürken zorlanıyorum. İyi ya da kötü onların hepsi benim çocuklarım. Bu defa hayır işi için gönüllü olarak istediklerinden karakterleri öldürmek daha kolay olacak. Onlar için iz bırakan bir son yazmak için elimden geleni yapacağım.” diyor.

Kaynak: Mashable