CİHAZLAR

Sedef Sezgin | 25.11.2013 - 18:10

Dijital yerlilere uygun en iyi 5 yılbaşı hediyesi

Dijitalle doğup büyüyen teknoloji tutkunlarına özel yaratıcı ürünler gençlerin hayatını kolaylaştırıyor.

Çocukluktan itibaren teknolojiyle iç içe olan, dijital cihazlarla büyüyen, sabah uyandıklarında ilk iş cep telefonlarından sosyal medya hesaplarını kontrol eden yepyeni bir nesil yetişiyor. Hız kesmeden yenilenen teknoloji gençlerin ihtiyaçlarını, zevklerini, algısını da değiştiriyor. İşte bugünlerde “dijital yerli” de denilen teknoloji tutkunu gençlerin çok seveceği hediyelerden bazıları.

1 – Fitbit Force

 

Dijital yaşam koçu da denebilecek cihaz hem gün içinde ne kadar hareket ettiğinizi, hem yaktığınız kalori miktarını hem de ne kadar uyuduğunuzu gösteriyor. Uyku kalitenizi ve kaç kere uyandığınızı da ölçen Fitbit Force, sabahları verdiği titreşimle aynı zamanda alarm görevi de görerek kimseyi rahatsız etmeden sizi uyandırabiliyor. Sosyal medya hesaplarınızla bağlantılı çalışabilen cihaz siz hedeflerinize ulaştıkça arkadaşlarınıza haber veriyor.  Cihazın fiyatı 130 dolar.

2- Bluetooth bağlantılı sanal klavye

 

Akıllı telefonlarınız ve tabletleriniz için vazgeçilmez bir eklenti olmaya aday sanal klavye bluetooth bağlantısı ile çalışıyor. Kırmızı lazer bir ışıkla herhangi bir yüzeyde sanal bir klavye yaratabilen cihaz 200 gram ağırlığında ve bir usb kablosu kullanılarak şarj edilebiliyor. Normal klavye kullanmaya alışık olan kullanıcılar sanal klavyede dakikada 350 karakter yazabiliyor. Cihazın fiyatı 150 dolar.

3- Digits

 

Eldivenlerinize yapıştırabileceğiniz Digits isimli küçük parçalar, sizi akıllı telefonlarınızın ekranına dokunmak için eldivenlerinizi çıkarmaktan kurtarıyor. Soğuk havalarda da rahatça tweet atmanızı ya da mesaj çekmenizi sağlayan ürün Chicagolu bir öğrenci olan David Shy tarafından icat edilmiş ve dörtlü parçalar halinde paket olarak satılıyor.  With Digits, no longer do you need to remove your gloves and expose your hands to use your Fiyatı ise oldukça ucuz, sadece 12 dolar.

 

4- Impossible Instant Lab

Dijital fotoğraflarını kağıda dökmek isteyenler için tasarlanan cihaz iPhone ya da iPod Touch’taki fotoğraflarınızı saniyeler içinde basabiliyor. Instant Lab isimli cihaz akıllı telefonunuzun ya da tabletinizin ekranındaki fotoğrafın resmini çekiyor. Instant Lab’i benzerlerinden ayıran kağıda dökülen fotoğrafları basmak için mürekkep kullanmaması. Instant Lab’in kendisi de bir fotoğraf makinesi olduğu için fotoğraf integral filmin katmanları arasında geliştirilerek yüksek kaliteli basılıyor. Cihazın fiyatı 300 dolar.

 

5- Mobil Cep Projektörü

Mobil Cep Projektörüyle boş bir duvarda 60 inçlik bir ekrana sahip olmanız ve bu ekrana akıllı telefonunuz ya da tabletinizdeki görüntüleri aktarmanız mümkün. Büyük ekran televizyon görevi görebilecek cihaz, iki saatlik şarj süresine sahip. Bu projektörü gittiğiniz her yere taşıyarak mobil cihazınızdaki tüm içeriği istediğiniz herkesle paylaşabilirsiniz. Cihazın fiyatı 300 dolar.