OYUN

Tuğba Yalçın | 12.03.2014 - 15:02

Dijital dans ve gerçek dans bir araya geliyor

Joygame Pazarlama Direktörü Ozan Aydemir ile Dans Okulu projesini konuştuk.

Joygame’in Mstar ile başlattığı Dans Okulu projesinden bahseder misiniz?

Oyun sektörünün önde giden markası Joygame olarak en büyük problemin, ailelerin bilgisayar oyunlarına negatif yaklaşımı olduğunu düşünüyoruz. Bilgisayar oyunlarının oyuncuları asosyal ve hareketsiz bir hale getirdiği, özellikle aileler arasında çok yaygın bir düşünce. Aslında bu düşünce bir o kadar da yanlış ve maalesef bir hurafeden öteye gitmiyor. Medyanın ara ara haber bulamadığında rating uğruna harcadığı sektörlerden biri. Biz de Joygame olarak bu yanlış ve basmakalıp düşünceyi değiştirmek için en enerjik ve eğlenceli oyunumuzla ilginç bir proje gerçekleştirdik ve hem oyuncularımızı daha mutlu etmek hem de konuya parmak basmak istedik. Dijital Dans ile gerçek dansı bir araya getirerek, oyundaki arkadaşlıkları olabilecek en eğlenceli ortamda yani dans ve müziğin ortasında gerçeğe taşıdık.

Bilgisayar oyunu ve dans nasıl buluştu?

Kendisi de bir dans, müzik ve arkadaşlık oyunu olan Mstar’ı oynayan oyuncularımızdan seçtiğimiz 20 kişiyi 6 hafta boyunca her Cumartesi günü ünlü dansçı ve koreograflardan ders almaları için Oda Ozan Dans Atölyesi’ne götürdük. Seçmelere yüzlerce başvuru oldu. Böylelikle oyuncularımız 6 hafta boyunca tamamen ücretsiz dans dersleri alıp hem sosyalleştiler, yepyeni arkadaşlar edindiler, hem de temel dans becerilerini edinip daha aktif ve dans dolu bir hayatla tanıştılar.

Bizim için bu projenin en güzel getirisi, 6 haftalık eğitim süresi bittiğinde de dans derslerine devam eden oyuncularımızı görmek oldu. İşte o zaman doğru bir proje yaptığımızı, oyuncularımızın hayatına dans ile birlikte daha aktif heyecanlı bir bakış getirdiğimizi anladık. Derslere devam etmek isteyen MStar oyuncularına Oda Ozan Dans Atölyesi kayda değer bir indirim de yaptı. Böylelikle oyuncularımızı maddi olarak da desteklemiş olduk.

Oyunların içeriğinden bahseder misiniz?

Dünyanın giderek popülerleşen yetenek yarışmaları trendi online oyunlara da sıçradı ve bu türün sevilen örneklerinden MStar JoyGame ayrıcalığıyla Türk oyuncularla buluştu. Doğru zamanlama ve tuş kombinasyonu üzerinden yaratıcı bir eğlence sunan Mstar ile parmaklarımız adeta klavye üzerinde dans ediyor. Müzik ve Dansın birleştiği Türkiye’nin ilk ve en eğlenceli dünyası Mstar ile açılıyor. Dansın özgür ruhunu günümüzün yerli ve yabancı popüler şarkılarıyla birleştiren Mstar, oyunculara kendilerini ispat edebilecekleri yeni bir online sahnenin perdesini aralıyor. Dansın yıldızı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunan Mstar’da odanızı istediğiniz gibi dekore edebilir, karakterinizi binlerce ekipman ve kıyafet arasından istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. İster diğer oyuncular ile birlikte sahne alın, isterseniz kendi başınıza özgürce dans edin Mstar’da dans, müzik ve eğlenceye dair aradığınız her şeyi bulacaksınız.