İŞ DÜNYASI

Tuğba Yalçın | 19.03.2014 - 15:23

Avea, akıllı Avea inTouch 3’ü tanıttı

Avea, kendi markasını taşıyan üçüncü akıllı telefonu “Avea inTouch 3”ü satışa sundu.

Gelişmiş kamera özellikleri, çift çekirdekli işlemcisi ve şık tasarımıyla dikkat çeken Avea inTouch 3, operatör markalı “ilk 4,5 inç ekranlı” akıllı telefon olma özelliğine sahip.

Avea inTouch 3’e 24 ay taahhütle tarifeye ek ayda 1 TL’den başlayan fiyatlarla veya peşin 549 TL ödeyerek sahip olunabilecek. Kampanya kapsamında Avea inTouch 3’ü satın alanlara ise, Avea Bulut’ta 12 ay boyunca 4GB saklama alanı ve 3 ay boyunca aylık 50 Şarkı İndirme Paketi de hediye edilecek. Cihazı alan faturasız müşterilere ise 12 ay boyunca her ay 1 GB internet hediye.

Avea inTouch 3’ün bir bölümünü Türkiye’de üretildiğini ifade eden Avea CEO’su Erkan Akdemir: “Avea inTouch markasının rakiplerimizin müşterileri arasında bile yüzde 41 gibi yüksek bir bilinirliğe sahip olduğunu gördük. Avea markalı telefonların, Avea’nın akıllı telefon satışı içerisindeki payı ise yüzde 12. cep telefonundaki vergiler ülkemizde ne yazık ki çok yüksek, kısıtlı imkanlarla yapılan yerli üretimin bu alandaki teşviklerin oluşması ve vergi yükünün hafifletilmesiyle ülkemizde istihdama katkı sağlayacak bir iş kolu haline gelebileceğini düşünüyoruz. Ülkemizin cihazların önemli bileşenleri üreten, bunu yazılım ile destekleyen bir Ar-Ge merkezine dönüşmesini destekliyor ve çok arzuluyoruz” dedi.

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk: “‘Herkes akıllı telefon sahibi olacak’ diyerek çıktığımız yola Avea inTouch 3 ile devam ediyoruz Avea inTouch3; kullanıcıya büyük ekran, yüksek performans, gelişmiş kamera özellikleri, yenilenen ve kolayca kişiselleştirilebilen kullanıcı dostu bir arayüzle daha keyifli bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.”

Avea inTouch 3, operatör markalı ilk “4,5 inç ekranlı” akıllı telefon olma özelliğinin yanı sıra 5 MP flaşlı arka kamerası, görüntülü görüşme sağlayan ön kamerası ve gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihaz, panoramik fotoğraf çekme, HDR kalitesinde çekim yapabilme, Yüz Tanıma ve Gülümseme Tanıma teknolojisine sahip.

Avea inTouch 3’ün teknik özellikleri

Ekran: 4,5 inç (480*854)
Kamera: 5 MP auto focus flashlı Arka-0.3 MP Ön Kamera
Kamera Özellikleri: Yüz Tanıma, Gülümseme Tanıma, Panaromik Resim çekme, HDR kalitesinde çekim yapabilme
İşlemci: 1,3 GHz çift çekirdekli işlemci
RAM: 1 GB
Dahili Hafıza: 4GB
Pil: 1800 mAh
İşletim Sistemi: Android 4.2.2 Jelly Bean
Boyutlar: 135 x67,5 x9.2 mm
Ağırlık: 140 gr.
Renk Seçeneği: Siyah, Beyaz
Kullanıcı Arayüzü: Avea Tema