İŞ DÜNYASI

Sedef Sezgin | 08.10.2015 - 12:11

Amazon, Handmade ile Etsy’e rakip olmaya hazırlanıyor

Amazon, zanaatkarların, ürettikleri el yapımı ürünleri satabileceği yeni bir bölüm açtı

Amerika’nın en büyük online alışveriş sitesi Amazon, sitede yapılan aramaların ve kullanıcılardan gelen isteklerin etkisiyle, zanaatkarların ürettikleri el yapımı ürünleri satabileceği yeni bir bölüm açtı. Yeni bölüme Handmade ismini veren Seattle merkezli şirketin, bu atağıyla el yapımı ürünlerin alınıp satılabildiği popüler site Etsy’e rakip olmayı planladığı konuşuluyor.

Handmade bölümünde ürünlerini satmak isteyen kullanıcılar hem kendilerini hem de yaptıkları ürünleri tanıttıkları bir profil oluşturuyor. 5000’den fazla zanaatkarın katılımıyla faaliyete geçen bölümde şu anda şimdilik 80 bin civarında ürün bulunuyor.

Amazon’un Kategori Yöneticisi April Lane, yeni açılan bölümle ilgili düşüncelerini “Bu yeni alana giriş yapıyoruz çünkü müşterilerimiz böyle istedi. Sitede her gün el yapımı ürünlerle ilgili binlerce arama yapılıyor. Müşterilerimizden alacağımız tepkileri merakla bekliyoruz.” sözleriyle ifade ediyor.

El yapımı ürünler üreten kullanıcıların planları ise şimdilik hem Etsy’i hem de Handmade’i kullanarak bu ürünlerin meraklılarına ulaşmak.