Video reklamcılığında yeni bir dönem başlıyor

Tooplay; yayıncılar ve reklamcılar için sunduğu video reklamcılık çözümleriyle oyunun kurallarını değiştirecek

Teknoloji ve reklam çözümleri sağlayıcısı Tooplay, hızla büyüyen Türkiye pazarında faaliyetlerini başlattığını bugün duyurdu. Merkezi İstanbul’da bulunan Tooplay; reklamverenlere, ajanslara ve medya şirketlerine, programa dayalı video reklam çözümleri sunmakta ve böylece birden fazla ekranda, kullanıcı davranışlarını anlamlandırarak daha akıllı reklam kararları almalarını sağlamaktadır.

Dünyanın en büyük global video reklam teknoloji şirketlerinden biri olan Videology tarafından desteklenen Tooplay, alanında en iyisi olan bu teknoloji sayesinde birinci ve üçüncü parti verilerini harmanlayarak analitik sonuçlar sunuyor. Bu sayede reklamverenler ve medya ajansları, farklı platformlar arasında datalara dayalı olarak, video reklam kampanyaları düzenleyebilecekler. Türkiye’deki diğer reklam çözümlerinin aksine Tooplay; medya ajanslarının satın almasına, yönetmesine, ölçümlemesine ve dijital video ve TV reklamlarını otomatik olarak düzenlemelerine olanak sağlayan tamamen programlanabilir efektif bir platform sunuyor.

Tooplay‘in kurucu ortağı Barış Doğan konuyla ilgili olarak; ‘Türkiye’deki internet kullanıcılarının, video içeriğe yoğun ilgisi, reklam ekosistemi için önemli bir fırsat oluşturmaktadır. Dijital endüstri Türkiye’de büyük bir hızla büyümeye devam ederken; medya ajanslarının, yayıncıların ve reklamverenlerin doğru hedef kitleye, doğru cihazla, uygun içeriğin ulaştırılması konusunda güvenilir bir çözüm yoluna ihtiyaçları var. Endüstrinin uzun zamandır ihtiyacı olan bu çözüm yolunu pazardaki uzmanlığımızı, uluslararası ortağımız Videology’nin geliştirdiği teknoloji ile harmanlayarak sunuyoruz.’ dedi.

IAB raporuna göre, geçtiğimiz yıl Türkiye’deki dijital reklam yatırımı %24 artış gösterdi ve bu yükselişin 16.000.000 €’dan fazlası video reklam sektöründen elde edildi. Türkiye’deki kullanıcılar 2013 yılında ayda 30 saatten fazla online video izlemeye vakit harcadılar ki bu durum kaliteli içeriğe olan ihtiyacın bir kez daha altını çiziyor.

Videology EMEA yöneticisi Anne de Kerckhove de konuyla ilgili olarak; “Türkiye yeni filizlenen bir medya merkezi. Bu bölgede medya şirketleri için gelir fırsatları inanılmaz boyutlarda. Tooplay ile işbirliği yapmayı seçtik çünkü onlar endüstrinin farklı yönlerini görerek nasıl bir noktada birleştiğini biliyorlar. Ayrıca, medya kuruluşlarını TV ya da online planlama ve satın almada bütün olarak düşünmeye cesaretlendirebilecek güçteler. Tooplay, programatik reklam çözümleri ile Türkiye pazarına yepyeni bir bakış açısı getiriyor ve biz onların yolculuğunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Tooplay, sektörün deneyimli isimlerinden Barış Doğan ve ekibi tarafından kuruldu. Barış Doğan, reklam teknolojisi alanında Türkiye’de başarılı olmuş, aralarında video reklam ağı Coolshark ve Netbook Media gibi girişimlerin de yer aldığı bir çok porjede yer aldı. Bugün Tooplay; Medyanet, Milliyet, Habertürk, UzmanTV gibi Türkiye’nin en popüler medya şirketleri ve web siteleri ile çalışıyor. Şirket şu anda sadece Türkiye’de faaliyet gösteriyor ancak yakın zamanda Doğu Avrupa ve Orta Doğu gibi yeni pazarlara da açılmayı planlıyor.

Tooplay hakkında

Tooplay, 2014 Şubat ayı itibariyle faaliyete geçen video içerik bazlı network ve teknoloji şirketidir. Ana uzmanlık alanı programatik video reklamcılığı, gerçek zamanlı satın alma, video reklam sunucusu ve video oynatıcısı geliştirmek olan Tooplay, Türkiye reklam ekosistemine bu konularda fayda sağlayamayı misyon edinmiştir.

Videology hakkında

Dünyanın en büyük video reklam platformlarından biri olan Videology (videologygroup.com) büyük verileri (Big Data) sadeleştirip, kullanıcıları çoklu ekranlarda hedefleyip anlamlandırarak, pazarlamacıların ve medya ajanslarının etkili satın alma kararları almasını sağlamaktadır. Matematik ve fizik temelli teknolojisi sayesinde müşterilerine digital video & TV medya satın alma faaliyetlerini en iyi sonuçlarla yönetmesini, ölçümlemesini ve optimize etmesini sağlar.
www.tooplay.com