Twitter bölgesel sansür uygulayacak

Twitter, uluslararası çapta büyüdükçe, uygulamalarında değişikliğe doğru gitmeye karar verdi. Bundan böyle farklı ülkelerin uygunsuz olarak nitelediği paylaşımları sistemden tümden silmektense, sadece o bölgenin kullanıcısına sansürleyecek. Şirket kendi blog sayfasında yaptığı açıklamada bu uygulamayı ‘farklı ülkelerin ifade özgürlüğü ile ilgili farklı fikirlere sahip olmaları’ nedeni ile başlatacağını bildirdi. Ülkeler tarafından uygunsuz olarak nitelendirildiğinden dolayı sansürlenecek […]

Uncategorized
DigitalAge, 27.01.2012 - 11:34

Twitter, uluslararası çapta büyüdükçe, uygulamalarında değişikliğe doğru gitmeye karar verdi. Bundan böyle farklı ülkelerin uygunsuz olarak nitelediği paylaşımları sistemden tümden silmektense, sadece o bölgenin kullanıcısına sansürleyecek.

Şirket kendi blog sayfasında yaptığı açıklamada bu uygulamayı ‘farklı ülkelerin ifade özgürlüğü ile ilgili farklı fikirlere sahip olmaları’ nedeni ile başlatacağını bildirdi.

Ülkeler tarafından uygunsuz olarak nitelendirildiğinden dolayı sansürlenecek olan paylaşımların da açıkça belirtileceği söyleniyor.

Sizce Twitter’ın bu yeni uygulaması Türkiye için nasıl sonuçlar doğurabilir?

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free