Tüm Haberler

Sürücüsüz otomobiller yollara çıkmaya hazırlanıyor

Sürücüsüz otomobiller yollara çıkmaya hazırlanıyor

TEKNOLOJİ | 17.08.2018 - 11:00

Otomotiv sektörü global düzeyde 4 trilyon dolarlık hacmiyle dünyanın en büyük sektörlerinden biri. Bu kadar büyük bir sektörün hızlı bir dönüşüme girmesi ciddi sarsıntılara da sebep olacak. Üstelik bu dönüşüm sadece otomobil kullananları ya da motorlu araç üreticilerini ilgilendiren bir süreç değil. Yaşanacak dönüşümün pek çok farklı sektörde çok ciddi yıkıcı sonuçları olacak.

Dijitalleşme: Tünelin sonundaki ışığa yolculuk

TEKNOLOJİ | 17.08.2018 - 10:00

“Dijitalleşme, kurumda bir şeyleri düzeltmiyorsa işe yaramaz. Sadece dijital olmak için dijitalleşme yapılmamalı”

Doğru yaptığını bilerek tasarla, yanlış olacağını bilerek test et!

REKLAM & PAZARLAMA | 16.08.2018 - 14:00

Kullanıcılarınızın her biri uygulamanızı “bir” nedenle, motivasyonla, sebeple, dürtüyle indirir. İlk kullanıcı deneyimi (onboarding), kullanıcıların bu beklentilerini karşılayacağını göstermelidir. Aslında, yeni kullanıcıların tutunamamasının (churn) en büyük nedenlerinden biri yaşamayan/onlara bir değer önerisi sunmayan uygulamalardır.

Siber orduların ayak sesleri kapımızda

Siber orduların ayak sesleri kapımızda

TEKNOLOJİ | 16.08.2018 - 11:30

Siber güvenlik ve siber savaşlar artık ülkelerin bir numaralı gündem maddeleri haline çoktan geldi. Savaşın kendisi gibi yapılan hazırlıklar da büyük bir gizlilik içerisinde yürütülüyor. Peki, bu gelişmeler ışığında yakın tarihte bizleri hangi güvenlik riskleri bekliyor?

Dijital dünya dönüyor, dönüyor…

Dijital dünya dönüyor, dönüyor…

TEKNOLOJİ | 16.08.2018 - 10:00

Yakın gelecekte piyasaya daha uygun fiyatlı ama kaliteden ödün vermemiş ürün/hizmetler ağırlığını koyacak. Bu ürün/hizmetlerin satışı ve pazarlaması konusunda çok daha hassas olunacak. Hedef kitleler çok ama çok daraltılarak ya da ulaşılmak istenilen profile ve platforma göre devşirilerek sunulacak. Devşirmek derken aynısının kırmızısı gibi değil tabii ki.

Beyaz yakalılar neden koşuyor?

Beyaz yakalılar neden koşuyor?

UYGULAMA & YAZILIM | 15.08.2018 - 14:00

Günümüz beyaz yakalısı artık bilgisayar başında avlanıyor, ekmeğini teknolojinin yardımı ile kazanıyor. Bu durum birçok fayda sağlamakla birlikte bizi özümüzden uzaklaştırdı, sağlığımızı, mutluluğumuzu ve verimimizi düşürmeye başladı. Bütün gün kapalı ofislerde az hareketle günlerini geçiren beyaz yakalılar için son günlerin en önemli trendi koşu.

Ayşem Ertopuz: “Amacımız müşterilerimizin bizimle geçirdiği süreyi artırabilmek”

Ayşem Ertopuz: “Amacımız müşterilerimizin bizimle geçirdiği süreyi artırabilmek”

REKLAM & PAZARLAMA | 15.08.2018 - 11:00

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz ile 1440 stratejisi, fizy ve diğer servisler ile Lifecell Ventures tarafındaki son gelişmeler üzerinden konuştuk.

Mindfulness ile Instagram'a güvercin gibi davranmamayı nasıl başarırız?

Mindfulness ile Instagram’a güvercin gibi davranmamayı nasıl başarırız?

SOSYAL MEDYA | 15.08.2018 - 09:30

Instagram, Facebook, LinkedIn ve Twitter gibi platformlardan en az birini kullanmayanımız neredeyse kalmadı. Peki, telefonu elimize alınca neden kendimizi kaybediyoruz? Hadi, bu sorunun cevabı için küçük bir zaman yolculuğu yapalım.

Instagram hayatımızı nasıl şekillendiriyor?

Instagram hayatımızı nasıl şekillendiriyor?

SOSYAL AĞLAR | 14.08.2018 - 10:30

İhtiyaçlarımızı karşılama konusunda tam bir arama motoru işlevi gören Instagram son zamanlarda hayatımızı şekillendiren en önemli platform olarak dikkat çekiyor.

Yeni nesil yüksek lisans programları

POPÜLER | 14.08.2018 - 09:30

Dijitalleşmenin artışıyla siber güvenlik, büyük veri yönetimi ve bilişim hukuku gibi uzmanlıklara seslenen yüksek lisans programlarına gösterilen ilgi de yükselişe geçti.

VOYD kuruldu

TEKNOLOJİ | 13.08.2018 - 22:22

Türkiye’ye veri okuma-yazma, veriyi analiz etme ve veriden değer yaratma becerilerini kazandırmayı hedefleyen Veri Okuryazarlığı Derneği (VOYD) kuruldu.

Ar-Ge bir iklim, doku ve kültür meselesi

Ar-Ge bir iklim, doku ve kültür meselesi

TEKNOLOJİ | 13.08.2018 - 11:30

Türkiye’nin dijital dönüşüm yolculuğunu Netaş Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü Serdar Urçar ile birlikte şirketin teknolojinin hemen her alanına dair üzerine kafa yordukları gündem başlıkları üzerinden değerlendirdik.