Newsweek’in son baskısı

1933 yılından beri basılı olarak çıkan Newsweek,  sadece internet üzerinden yayın yapma kararını uygulamaya geçiriyor 1933’ten beri yayın hayatını sürdüren ABD’nin ünlü dergisi Newsweek, sadece dijital yayın yapma kararını aldı. Newsweek’in 31 Aralık’ta basılı yayın hayatına veda edecek dergi, son sayısının kapak fotoğrafında derginin New York’un Manhattan semtindeki binası yer alıyor. Fotoğrafın üzerindeyse, mikro paylaşım […]

SOSYAL AĞLAR
DigitalAge, 25.12.2012 - 10:01
1933 yılından beri basılı olarak çıkan Newsweek,  sadece internet üzerinden yayın yapma kararını uygulamaya geçiriyor
1933’ten beri yayın hayatını sürdüren ABD’nin ünlü dergisi Newsweek, sadece dijital yayın yapma kararını aldı. Newsweek’in 31 Aralık’ta basılı yayın hayatına veda edecek dergi, son sayısının kapak fotoğrafında derginin New York’un Manhattan semtindeki binası yer alıyor. Fotoğrafın üzerindeyse, mikro paylaşım sitesi Twitter’daki hashtagler gibi #lastprintissue (son basılı sayı) yazıyor. BBC Türkçe’nin haberine göre; bu durum, Twitter’a övgü gibi gözüken bir eleştiri olarak kabul ediliyor.
Okuyucuların internete kayması ve bu nedenle reklam gelirlerinin azalması yüzünden derginin basılı haline son verilmişti.
Newsweek yılbaşından itibaren sadece internette yayımlanacak.
YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız !

YORUMLAR

Total wordpress themes free